EN

8.11.2022, 13:28 Wersja do druku

Kielce. Premiera przedstawienia „Cyryl, gdzie jesteś?” w Teatrze Kubuś - w sobotę

12 listopada o godz. 17.00 w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego odbędzie się premiera przedstawienia „Cyryl, gdzie jesteś?”. To adaptacja wydanej w roku ’62, i zachwycającej czytelników do dziś, książki dla dzieci o tym samym tytule, autorstwa Wiktora Woroszylskiego, z rysunkami wybitnego ilustratora i grafika Bohdana Butenki.

fot. mat. teatru

„Cyryl, gdzie jesteś?” to pełna zwrotów akcji, tajemniczych wątków oraz zaskakujących i zabawnych zdarzeń historia, która zachęca do zgłębiania natury człowieka i międzyludzkich relacji, i pokazuje siłę wyobraźni oraz działania. Jej główni bohaterowie: Lutek i Ludka, pod nieobecność rodziców, z detektywistycznym zapałem starają się rozwikłać niejedną, wynikłą z zaistniałych sytuacji zagadkę. Próbują też odnaleźć Cyryla, który nagle gdzieś zniknął. - Nie jest łatwo, bo w wydarzeniach uczestniczy galeria osobliwych postaci: zamroczona różą Olimpiada, malarz Florek Obłędek i jego piękna żona-modelka, policjant Rozkrok, który boi się czarnego kota, wyrywająca zęby pani Horror, zatrzaśnięty w książce Maryl, ohydny Zyzio - i wiele innych.

Autorem adaptacji i reżyserem przedstawienia jest Piotr-Bogusław Jędrzejczak (dyrektor TLiA „Kubuś”), scenografię, inspirowaną rysunkami Bohdana Butenki, zaprojektowała Joanna Biskup-Brykczyńska, muzykę skomponował Miłosz Sienkiewicz, multimedia przygotował Przemysław Żmiejko. W spektaklu występują: Rafał Iwański, Anna Iwasiuta, Michał Olszewski, Małgorzata Oracz, Aleksandra Sapiaska, Andrzej Skorodzień i Agata Sobota.

„Cyryl, gdzie jesteś?”
Tekst – Wiktor Woroszylski
Adaptacja i reżyseria – Piotr-Bogusław Jędrzejczak
Scenografia inspirowana rysunkami Bohdana Butenki – Joanna Biskup-Brykczyńska
Muzyka – Miłosz Sienkiewicz
Multimedia - Przemysław Żmiejko

Obsada: Rafał Iwański, Anna Iwasiuta, Michał Olszewski, Małgorzata Oracz, Aleksandra Sapiaska, Andrzej Skorodzień, Agata Sobota

Przedstawienie dla widzów od lat 7.

Najbliższe spektakle:
12 listopada (sobota) godz. 17.00 – PREMIERA
13 listopada (niedziela) godz. 11.00 i 16.00
15 - 18 listopada (wtorek - piątek) godz. 9.00 i 11.00
30 listopada – 2 grudnia (środa - piątek) godz. 9.00 i 11.00

Spektakl bierze udział w VIII Konkursie na Inscenizację Dawnych Dzieł Literatury Polskiej "Klasyka Żywa".

Źródło:

Materiał nadesłany