EN

7.02.2024, 14:28 Wersja do druku

Kielce. Premiera „Pchły Szachrajki” w Teatrze Lalki i Aktora „Kubuś”

Pierwszą w nowym roku premierą Teatru Lalki i Aktora „Kubuś” w Kielcach im. Stefana Karskiego, która odbędzie się 10 lutego 2024 o godz. 17.00, będzie przedstawienie familijne „Pchła Szachrajka”, autorstwa mistrza Jana Brzechwy.

fot. mat. teatru

Sceniczna wersja „Pchły Szachrajki”, to pełna humoru słownego i sytuacyjnego wierszowana opowieść o barwnych przygodach tytułowej bohaterki, której niepoprawne zachowanie niejednemu może wydawać się znajome…
Przebiegła, pełna uroku elegantka, która nie zważając na szkodę innych, oszukuje dla osiągnięcia własnych korzyści. Taka właśnie jest Pchła Szachrajka – rozmiarem jedna                             z najmniejszych, popularnością jedna z największych bohaterek literatury dziecięcej.
Z wdziękiem udawała, że jest księżniczką, że jest chora, że umie śpiewać po włosku.                          Bez skrupułów wyjadła krem z rurek w cukierni i ukradła kwiatki z materiału  w sklepie.                      Nie przejmując się konsekwencjami, zaprosiła gości na bal karnawałowy do domu zaskoczonego tym faktem szerszenia. Jej wybrykom i krętactwom nie byłoby końca, gdyby nie spotkała ją za to wszystko zasłużona kara. Wtedy wreszcie przemyślała swoje postępowanie i postanowiła się zmienić.

„Pchła Szachrajka”
Tekst – Jan Brzechwa
Reżyseria – Cezary Iber
Scenografia i kostiumy – Michalina Pawlak
Muzyka – Maciej Zakrzewski
Multimedia – Przemysław Żmiejko

Obsada:
Aleksandra Sapiaska, Ewa Lubacz, Michał Olszewski

Najbliższe spektakle:
10 lutego (sobota) godz. 17.00  PREMIERA
11 lutego (niedziela) godz. 11.00 i 16.00
13 - 15 lutego (wtorek - czwartek) godz. 9.00 i 11.00

Źródło:

Materiał nadesłany