EN

21.04.2021, 11:50 Wersja do druku

Kielce. Otwarcie Wirtualnej Galerii Lalek Teatru Kubuś

21 kwietnia, w środę, punktualnie w południe, Teatr Kubuś otworzy Wirtualną Galerię Lalek. Na stronie Teatru, w specjalnej zakładce, będzie można obejrzeć trzydzieści pięć zdjęć lalek z kilku przedstawień. W tym tygodniu będą to lalki z m. in. z przedstawienia „Baśnie cygańskie. Romane paramisia” w reż. Ireny Dragan, a także „Tajemnicze znaki”  również reżyserii Ireny Dragan.  Wirtualna Galeria Lalek będzie się sukcesywnie powiększała.

fot. Wojciech Karliński/mat. teatru

Co tydzień nad zakładką Galerii Lalek pojawi się zdjęcie Lalki Tygodnia.

W mediach społecznościowych będziemy wspominać o Lalce Tygodnia w różnych kontekstach - na przykład w postaci anegdot. W tym tygodniu Lalką Tygodnia jest Malutka Czarownica (zdjęcie obok) autorstwa Urszuli Kubicz-Fik z przedstawienia o tym samym tytule w reż. Ireny Dragan (2001).

Opiekę artystyczną nad Wirtualną Galerią Lalek sprawuje doświadczony i ceniony fotograf Wojciech Karliński - autor zdjęć z okładek książek, m.in.: „Oskar i Pani Róża” Emmanuela Schmitta, „Pianista” Władysława Szpilmana, „Tutaj” Wisławy Szymborskiej, a także fotografii ilustracyjnych do publikacji: Szymona Hołowni, Katarzyny Kolendy-Zaleskiej, Andrzeja Maleszki.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne