EN
21.10.2021, 12:29 Wersja do druku

Kielce. Można wygrać dizajnerski plakat teatralny

fot. mat. teatru

Kielecki teatr zaprasza w ten weekend a także we wtorek na kolejne pokazy „Zarazy" ostatniej premiery. Sztuka wyreżyserowana przez Islandkę Unę Thorleifsdottir oparta jest na „Dżumie" Camusa, odnosi się do naszych ostatnich traumatycznych doświadczeń, jest chyba pierwszym spektaklem nawiązującym do pandemii i mówiącym o postawach ludzi.

Zachęcając do udziału w spektaklu teatr przygotował prezent dla widzów. - Dziesięć pierwszych osób, które w najbliższą niedzielę kupią w kasie bilet na wieczorny spektakl „Zarazy" w reżyserii Uny Thorleifsdottir, na hasło „plakat" dostaną od nas poster do przedstawienia autorstwa Kukiego Krzysztofa Iwańskiego - mówi Paulina Drozdowska.

To nie lada gratka - autor tego plakatu jest znanym i cenionym grafikiem. To on opracowywał plakaty do takich przedsięwzięć, jak Desperados, festiwal Łódź Czterech Kultur, mural dla Muzeum Miasta Gdyni, Łódź Design Festival, „Historia filmu awangardowego Joseph Beuys" w Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. We wrześniu Iwański został laureatem głównej nagrody na Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych za plakat filmowy do „Zabij to i wyjedź z tego miasta" w reżyserii Mariusza Wilczyńskiego.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Można wygrać dizajnerski plakat teatralny

Źródło:

Echo Dnia nr 246

Autor:

(LID)