EN

29.04.2021, 09:25 Wersja do druku

Kielce. Międzynarodowy Dzień Tańca z Kieleckim Teatrem Tańca

Z okazji Międzynarodowego Dnia Tańca Kielecki Teatr Tańca zaprasza o godz. 12.00 na transmisję online wykładu Elżbiety Pańtak o historii tańca, po którym ogłoszone zostaną wyniki Facebookowego konkursu, a o godz. 18.00 na transmisję online dwóch spektakli z Wieczoru Młodych ChoreografówNocy na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego oraz Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń.

fot. mat. teatru

Noc na Łysej Górze w choreografii Kamila Zdańkowskiego. Spektakl inspirowany jest ludowymi wierzeniami i legendami o Górach Świętokrzyskich. Opowiada historię dwójki dzieci – Jasia i Małgosi – którzy w towarzystwie Czarnego Kota przeżywają niezwykłą przygodę w Noc Kupały.

Ja i mój Cień w choreografii Marty Rolskiej i Małgorzaty Boruń. Spektakl podejmuje temat skrywanych traum, które niczym tytułowy „cień” kładą się na całym naszym bieżącym życiu.

Link do transmisji online zostanie opublikowany 29 kwietnia na profilu na Facebooku Kieleckiego Teatru Tańca oraz stronie internetowej www.ktt.pl. Nagranie będzie dostępne dla wszystkich zainteresowanych nieodpłatnie do 30 kwietnia do godziny 18.00.

 29 kwietnia, we współpracy z Miejskim Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim, odbędzie się także transmisja online spektaklu taneczno-muzycznego pt. Niemen w wykonaniu artystów Kieleckiego Teatru Tańca, pianisty jazzowego Artura Dutkiewicza oraz Chóru Kameralnego Pro Forma z Olsztyna pod kierownictwem Marcina Wawruka. Premiera wznowieniowa spektaklu odbyła się 21 stycznia 2006 roku w Teatrze Rampa w Warszawie. Szczegóły dotyczące transmisji tego archiwalnego spektaklu dostępne będą w mediach społecznościowych Miejskiego Centrum Kultury w Ostrowcu Świętokrzyskim.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne