EN
30.06.2022, 08:56 Wersja do druku

Kielce. Miasto nagrodziło szefów miejskiej kultury

Inne aktualności

Miasto Kielce przyznało nagrody szefom podległych jednostek kultury. Dostali wszyscy, nawet jeżeli kończyli rok na minusie. Najwyższa nagroda, niemal 13 tys. złotych brutto, trafiła do dyrektorki Miejskiej Biblioteki Publicznej.

 Nagrody przyznano kolejny rok z rzędu, przy czym już w zeszłym roku tłumaczono, że o ile "pracownikom samorządowym przysługuje tzw. trzynastka, nie dotyczy to jednak dyrektorów instytucji kultury, więc w tym przypadku nagrody zostały potraktowane jako dodatkowe wynagrodzenie".

Warto zaznaczyć, że przyznane w 2020 roku nagrody za 2019 rok były w wysokości jednej pensji i wynosiły od 7 900 zł do 9163 zł brutto . Nagrody za 2020 rok miały być o połowę niższe, co wiceprezydent Marcin Chłodnicki tłumaczył tym, że placówki miały ograniczoną działalność w związku z pandemią.

 Ale nagrody przyznane już za 2021 rok są wyższe i wynoszą 100 proc. lub 150 proc. kwoty miesięcznego wynagrodzenia. Szczegółowe zestawienie, po pytaniach "Wyborczej", udostępnił Marcin Januchta, rzecznik prezydenta Kielc. Przedstawiamy je poniżej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Miasto nagrodziło szefów miejskiej kultury. Najmniej w "Kubusiu", najbardziej w bibliotece

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marcin Sztandera

Data publikacji oryginału:

30.06.2022

Wątki tematyczne