EN

3.07.2021, 16:25 Wersja do druku

Kielce. Maty wzmacniające w centrum Kielc. Wszystko po to, by nie rozpadł się deptak

Inne aktualności

W ścisłym centrum Kielc zamontowano specjalne maty, które wzmocnią nawierzchnię. To ostatni etap przygotowań do wywożenia gruzu i ziemi z przebudowywanego Teatru im. Żeromskiego. Pisze Marcin Sztandera w Gazecie Wyborczej - Kielce.

Maty mają zabezpieczyć nawierzchnię przed zniszczeniem podczas wywożenia ok. 3,5 tys. m sześc. gruzu oraz 6 tys. m sześc. gruntu wybranego pod budowę dwóch podziemnych kondygnacji nowych budynków. Ich montaż wynikał z wytycznych Miejskiego Zarządu Dróg w Kielcach, bo do przewiezienia takiej ilości materiału potrzebne będzie kilkaset kursów ciężarówek.

– Zakładamy, że prace przy wywożeniu gruzu rozpoczną się na początku przyszłego tygodnia. Odpukać, przygotowania idą chyba dobrze – mówi Michał Kotański, dyrektor Teatru im. Żeromskiego.

Ostrożny optymizm dyrektora nie powinien dziwić. Przedstawiciele Anna-Budu, czyli wykonawcy wartej 82 mln zł inwestycji, zapowiadali wiosną, że wyburzanie budynków na zapleczu Teatru Żeromskiego rozpocznie się do połowy maja. Tak się jednak nie stało – problemem było m.in. wyznaczenie tymczasowej drogi przez teren prywatny.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Maty wzmacniające w centrum Kielc. Wszystko po to, by nie rozpadł się deptak

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Kielce” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Marcin Sztandera

Data publikacji oryginału:

03.07.2021 09:26

Wątki tematyczne