EN

15.06.2021, 12:27 Wersja do druku

Kielce. Grzegorz Kwas wraca na kieleckie deski! Tym razem do TeTaTeT!

Ulubieniec kieleckiej publiczności - wielokrotny laureat Dzikiej Róży zagra w hitowej komedii małżeńskiej „PRAWDA” w Teatrze TeTaTeT.

fot. mat. organizatora

Twórcy Teatru TeTaTeT zaprosili do współpracy aktora niegdyś związanego z kielecką sceną dramatyczną. Grzegorz Kwas związany był z Teatrem im. S. Żeromskiego w latach 1998-2004. Obecnie występuje w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu.

Grzegorz Kwas bardzo chętnie przyjął nasze zaproszenie do współpracy. Znamy się od wielu lat, a propozycja wydała nam się tym bardziej naturalna, że Grzegorz zna doskonale ten spektakl (PRAWDA). Przed kilkoma laty grał w nim w Teatrze Zagłębia w Sosnowcu. Co prawda grał rolę Michała - czyli postać którą gram ja. U nas czeka go małe wyzwanie, bo zagra tego drugiego, czyli Pawła. - mówi Mirosław Bieliński.

Grzegorz już uczy się tekstu. Spotkamy się na kilka prób, aby poznał naszą inscenizację i nasze rozwiązania. Już się nie możemy doczekać, kiedy ponownie po latach znowu staniemy razem na deskach przed publicznością i będziemy mogli cieszyć kielecką widownię. Grzegorz był ulubieńcem publiczności, więc ten powrót do Kielc na pewno ucieszy wielu sympatyków Teatru. - zapewnia Teresa Bielińska.

Oprócz Grzegorza Kwasa w spektaklu jedną z głównych ról kobiecych gra Magdalena Wójcik, aktorka znana szerokiej publiczności z małego i wielkiego ekranu. Wspaniała aktorka komediowa, która jak sama twierdzi uwielbia doprowadzać ludzi do łez… oczywiście ze śmiechu. Wystąpiła w wielu serialach np: Sukces, Dom, Złotopolscy, Kocham Klarę, Codzienna 2 m3, w 2012 dołączyła na stałe do obsady Klanu. Uczestniczka IV edycji Tańca z gwiazdami w TVN.

Najbliższe spektakle PRAWDY w Teatrze TeTaTeT w Kieleckim Centrum Kultury na MAŁEJ SCENIE już 3 i 4 lipca o godzinie 19:00.

Bilety do nabycia w kasie KCK oraz na www.teatrtetatet.pl

Rezerwacja telefoniczna pod numerem 532-219-376

Opis spektaklu:

Współczesna komedia małżeńska. Czwórka przyjaciół - dwie pary, przyjaźń, miłość, zdrada i kłamstwo. Co z tego wyniknie? PRAWDA (La vérité) Floriana Zellera w wykonaniu Teatru TeTaTeT na MAŁEJ SCENIE Kieleckiego Centrum Kultury. 

Autorem sztuki jest jeden z najbardziej uznanych twórców francuskiej literatury i dramatu ostatnich lat. "Prawda" w 2011 roku stała się przebojem scen teatralnych i podbiła serca francuskiej publiczności. Od kilku lat króluje na deskach europejskich i polskich scen! 

Kto w teatrze poszukuje misternie utkanych intryg, zaskoczenia oraz dużej dawki inteligentnego humoru i dowcipu - będzie usatysfakcjonowany! Kto od sztuki oczekuje trochę refleksji nad życiem - też to dostanie! Jak na sztukę komediową to niektóre sceny mogą wydawać się odrobinę kontrowersyjne, bo autor sztuki lubi zaglądać do naszych domów, sypialni i opowiadać o życiu w dość śmiały sposób! A co najważniejsze finał tych perypetii zaskoczy każdego! Tematem stale przewijającym się w rozmowach bohaterów jest miłość, lecz nie do końca wiemy kto w tych zapewnieniach jest uczciwy, a kto nie. Czy podglądając z teatralnej widowni życie bohaterów PRAWDY i jednocześnie śmiejąc się z zachodzących tam sytuacji będziemy potrafili zastanowić się nad swoim postępowaniem? Sztuka ta odsłania zakamarki ludzkich słabości, prowokuje do przemyśleń na temat moralności i uczciwości wobec siebie i innych. Stawia wiele pytań? Jacy jesteśmy? Czy zawsze mówienie prawdy popłaca? Prawda może zranić… więc może czasem lepiej jest skłamać? PRAWDA i KŁAMSTWO są nierozłączne jak dwie strony medalu. To dwie drogi, które prowadzą nas przez życie. Czworo bohaterów, lecz główną rolę gra tu ktoś inny - KŁAMSTWO! To właśnie ono powoduje szereg nieporozumień między bohaterami przedstawienia. Dlaczego więc przewrotny tytuł PRAWDA? Przyjdź, zobacz i przekonaj się sam! 

OBSADA: Teresa Bielińska, Magdalena Wójcik, Mirosław Bieliński, Grzegorz Kwas 

SPEKTAKL DLA WIDZÓW OD LAT 16!

Źródło:

Materiał nadesłany