EN

29.10.2020, 10:59 Wersja do druku

Kielce. Elżbieta Szlufik-Pańtak w plebiscycie "100 Wpływowych Kobiet Regionu - liderki"

fot. mat. teatru

Sto najbardziej wpływowych kobiet województwa. Wybieramy dziesiątkę pań, których dokonania uwiecznimy na stronach wyjątkowej książki.

Stworzyliśmy listę stu najbardziej wpływowych kobiet z województwa świętokrzyskiego. Teraz nasi Czytelnicy wybiorą dziesiątkę pań, których dokonania uwiecznimy na stronach wyjątkowej książki. Ich głosami zostanie także przyznany główny tytuł Wpływowej Kobiety Województwa Świętokrzyskiego 2020. W środę, 28 października o godzinie 11.30 prowadziła Agata Wojtyszek, przed Elżbietą Szlufik-Pańtak i Anną Krupką.

Listę stu Wpływowych Kobiet Województwa Świętokrzyskiego ułożyło Kolegium Redakcyjne „Echa Dnia". Są wśród nich panie, które odnoszą wielkie sukcesy w biznesie, są kobiety, które prowadzą fundacje i stowarzyszenia, działaczki społeczne, polityczne i samorządowe, a także przedstawicielki świata kultury, nauki i sportu. Każda z pań ma na swoim koncie osiągnięcia i zasługi dla naszego regionu, obok których nie można przejść obojętnie. Teraz chcemy je docenić i uwiecznić.

Publikacja listy wpływowych kobiet to początek akcji, w której ich dokonania będziemy prezentować na łamach gazety, w internecie oraz na naszych fanpage'ach na Facebooku. Podsumowaniem akcji będzie wydanie wyjątkowej książki. Ukażą się w niej obszerne rozmowy z dziesięcioma laureatkami, które w głosowaniu wybiorą nasi Czytelnicy.

Głosami Czytelników zostanie przyznany także główny tytuł Wpływowej Kobiety Województwa Świętokrzyskiego 2020. Laureatka, która zdobędzie najwięcej głosów, poza prezentacją w książce otrzyma także statuetkę i dwuosobowe zaproszenia na pobyt w luksusowym SPA. Będzie także reprezentować nasz region w ogólnopolskim finale akcji 100 Wpływowych Kobiet, w którym wezmą udział laureatki z każdego województwa. W finale głosami Czytelników dzienników regionalnych z całej Polski zostanie przyznany tytuł Wpływowej Kobiety Polski 2020.

1. Agata Wojtyszek  (do jesieni roku 2019 była wojewodą świętokrzyskim).

2. Elżbieta Szlufik-Pańtak (dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca).

Tancerka, pedagog tańca, choreograf, współzałożyciel i dyrektor Kieleckiego Teatru Tańca, jednego z trzech zawodowych instytucjonalnych teatrów tańca w Polsce. Elżbieta Szlufik-Pańtak jest absolwentką Uniwersytetu Łódzkiego - Kulturoznawstwo specjalizacja teatrologia. Odbyła studia podyplomowe na kierunku teoria tańca na Akademii Muzycznej w Warszawie. Wiedzę z zakresu stylów tańca jazzowego poszerza od 1994 u pedagogów paryskich szkół tańca Centre International de danse Jazz i Studio Harmonie. Jest współzałożycielką Polskiej Federacji Tańca

3. Anna Krupka, wiceminister sportu.

(...)

Tytuł oryginalny

100 Wpływowych Kobiet Regionu - liderki

Źródło:

Echo Dnia nr 254