EN

20.04.2023, 10:25 Wersja do druku

Katowice. Wiosna z wielką literaturą w Teatrze Śląskim

Wiosną Dużą Sceną Teatru Śląskiego niepodzielnie rządzi wielka literatura. Dla wielbicieli adaptacji teatralnych dzieł literackich mamy wyjątkową okazję: promocyjne ceny biletów na „Łaskawe” Jonathana Littella, „Germinal” Emila Zoli i „Empuzjon” Olgi Tokarczuk. Wszyscy, którzy jeszcze w tym sezonie zaplanują obejrzenie wszystkich trzech tytułów, mogą liczyć na bilety w cenie 40 zł na każdy z nich.

fot. mat. teatru

To ostatni moment, by jeszcze tej wiosny zobaczyć najważniejsze spektakle tego sezonu.
◾ „Łaskawe” – monumentalne dzieło Jonathana Littella przefiltrowane przez teatralną wrażliwość Mai Kleczewskiej, jednej z najczęściej nagradzanych polskich reżyserek teatralnych, laureatki m.in. Srebrnego Lwa na Biennale Teatru w Wenecji i Nagrody im. Kazimierza Kutza. Główny bohater Max Aue, bezlitosny nazistowski oficer, otoczony duchami przeszłości, prowadzi intymną spowiedź.
◾ „Germinal” – ponadczasowe, kanoniczne dzieło Emila Zoli przeniesione na Dużą Scenę przez Krzysztofa Garbaczewskiego, jednego z najbardziej charakterystycznych polskich reżyserów, wyróżnionego m.in. Paszportem „Polityki”. W jego inscenizacji nie da się ukryć, że dziś, w XXI wieku, w onirycznej, komiksowej, pulsującej emotikonami i bitcoinami przestrzeni, liczy się dokładnie to samo, co w pod koniec XIX stulenia: zysk (a raczej wyzysk) i praca ponad siły determinują życie całych pokoleń. Czy da się w ogóle wyrwać z tego nieludzkiego kieratu?
◾ „Empuzjon” – światowa prapremiera pierwszej po Nagrodzie Nobla powieści Olgi Tokarczuk odbędzie się w Teatrze Śląskim już 12 maja. Tę tajemniczą, zamgloną, wilgotną opowieść, sama noblistka nazywa horrorem przyrodoleczniczym. Co tak naprawdę dzieje się w pensjonacie dla panów w Sokołowsku? Jakie siły drzemią w górach otaczających tę duszną, bezwietrzną dolinę? Spektakl reżyseruje Robert Talarczyk, uhonorowany m.in. Nagrodą im. Zygmunta Hübnera „Człowiek Teatru”.

Promocja obowiązuje na spektakle w terminach:
„Łaskawe” 20.04, 21.04, 22.04, 23.04
„Germinal” 17.05, 18.05, 19.05, 20.05, 21.05
„Empuzjon” 14.05, 26.05, 27.05, 28.05

Promocyjne bilety można kupować do 23 kwietnia – wtedy ostatni raz w tym sezonie gramy „Łaskawe”.

Uwaga: jeżeli widz ma już bilet na któryś z wyżej wymienionych terminów, może w ramach promocji dokupić w kasie bilety na brakujące tytuły. Z kupionymi wcześniej biletami na „Łaskawe” można się zgłaszać do końca miesiąca (do 30 kwietnia), aby dokupić promocyjne bilety na „Germinal” i „Empuzjon”.

Bilety promocyjne dostępne są wyłącznie w kasie biletowej w siedzibie teatru, a rezerwować je można w kasie (tel. 32 259 93 60) i w Biurze Obsługi Widzów (tel. 32 258 89 67, e-mail: [email protected]).
Spieszcie się! Teatralna wiosna z wielką literaturą nie trwa wiecznie!

Źródło:

Materiał nadesłany