EN

8.04.2024, 15:17 Wersja do druku

Katowice. Zbliża się premiera „Detektywa Pozytywki" w Teatrze Żelaznym

20 kwietnia w Teatrze Żelaznym odbędzie się premiera „Detektywa Pozytywki" Grzegorza Kasdepke w reżyserii Grzegorza Eckerta.

fot. mat. teatru

Detektyw Pozytywka to pełen humoru i przygód spektakl teatralny oparty na popularnych książkach Grzegorza Kasdepke, które stały się ulubioną lekturą wielu uczniów, znaną także dzieciom w wieku przedszkolnym.

Spektakl przenosi widzów w świat pełen zagadek i tajemnic, gdzie głównym bohaterem jest niezwykle pomysłowy detektyw o imieniu Pozytywka. Na scenie pojawiają się piękne, realistyczne lalki, które przybierają postacie z książek, dodając im wyjątkowego uroku i magii. Detektyw Pozytywka rusza w pełną przygód podróż po świecie, aby rozwiązać kolejne tajemnice i zagadki.

Spektakl nie tylko wciąga widzów w emocjonującą akcję, ale również przekazuje ważne wartości, takie jak przyjaźń, odwaga czy sprawiedliwość. Detektyw Pozytywka jest nie tylko detektywem, ale także przyjacielem, który zawsze służy pomocą tym, którzy jej potrzebują.

Spektakl łączy granie aktorów z planem lalkowym, gdzie realistyczne lalki wykonane na wzór znanych z książek rysunków sprawiają, że postaci ożywają na scenie, przyciągając uwagę zarówno dzieci, jak i dorosłych. Widowisko jest pełne śmiechu, ale również momentów wzruszenia i napięcia, które trzymają widzów w napięciu do samego końca.

Detektyw Pozytywka to nie tylko spektakl rozrywkowy, ale również edukacyjny, który zachęca do myślenia, rozwiązywania problemów i dbania o innych. To niezapomniana podróż po krainie wyobraźni, która zostaje w sercach widzów na długo po zakończeniu przedstawienia.

***

Reżyseria: Grzegorz Eckert
Obsada: Magdalena Jędrysiak, Wojciech Kondzielnik, Tomasz Katan
Muzyka: Iga Eckert
Lalki: Rafał Budnik
Scenografia: Piotr Wiśniewski

Źródło:

Materiał nadesłany