EN

1.09.2020, 09:15 Wersja do druku

Katowice. Teatr Ateneum rozpoczyna sezon

fot. Tomasz Zakrzewski

W pierwszą niedzielę września, po wielu tygodniach przerwy, którą wymusiła na wszystkich pandemia, zespół Śląskiego Teatru Lalki i Aktora Ateneum wraca na scenę.

Na wrześniowym afiszu znajdą się: „Babcia na jabłoni” Miry Lobe w reżyserii Arkadiusza Klucznika (niedziela 6 września, godz. 16), muzyczna „Calineczka” Marty Guśniowskiej w reżyserii Katarzyny Kawalec (sobota 12 września, godz. 11.30 i niedziela 13 września, godz. 16), „Piaskowy Wilk” Åsy Lind w reżyserii Zuzanny Mukoid (sobota 19 września, godz. 11.30) oraz nawiązująca do włoskiej commedii dell’arte „Miłość do trzech pomarańczy” Zbigniewa Głowackiego w reżyserii Autora (sobota 26 września, godz. 11.30 i niedziela 27 września, godz. 16.).

Na razie spektakle prezentowane będą tylko w weekendy, w odpowiednim reżimie sanitarnym. Na widowni będzie mogło zasiąść maksymalnie tylko tyle osób, ile wynosi połowa liczby miejsc, obowiązkowe będą maseczki i zachowanie dystansu.

Kasa biletowa przy ul. św. Jana 10 czynna jest od środy, 26 sierpnia.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Katowicki Teatr Ateneum wraca do gry. Pierwszy spektakl już 6 września

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Katowice” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne