EN

18.12.2021, 10:30 Wersja do druku

Katowice. Sylwester w Teatrze Żelaznym. Ostatnie miejsca!

Zapraszamy na Sylwester z Teatrem Żelaznym! Zagramy nową premierę "Facet na telefon". Po każdym spektaklu  zapraszamy na lampkę wina oraz tort z aktorami!

fot. mat. teatru

Światowa prapremiera sztuki „Call a boy” autorstwa Mileny Preradovic – genialnej obserwatorki ludzkich zachowań i mistrzyni wydobywania tego, co w ludziach komiczne. Można się więc spodziewać wielu okazji do śmiechu, ale również ważnych i trudnych pytań odnośnie do tego kim jesteśmy i jak mogą wyglądać relacje międzyludzkie.

Dziś relacje, w tym te nieco bardziej romantyczne, rodzą się i umierają bardzo szybko – wystarczy mieć ze sobą telefon. Takiej postawy trzyma się Caro – kobieta nowoczesna, przebojowa, trzeźwo patrząca na życie. Zajmuje się wzornictwem przemysłowym i jest niezależna pod każdym względem. Neguje wszelkie obyczajowe stereotypy, a mężczyzn traktuje instrumentalnie. Jest pozbawiona złudzeń co do małżeńskiego szczęścia, woli więc przeżywać krótkie przygody.
Jej przeciwieństwem jest romantyczka Sonia – z zawodu florystyka, typ marzycielki, pragnącej przede wszystkim wyjść za mąż, mieć dzieci i wieść ustabilizowane życie u boku ukochanego mężczyzny.

Kobiety łączy wspólne mieszkanie, a co najważniejsze przyjaźń. Już ta relacja stanowiłaby dobrą podstawę do napisania sztuki, ich losy skomplikują się jednak nieco bardziej…
Sonia właśnie zakochała się w bankowcu o imieniu Thomas, na temat którego kobieta snuje już małżeńskie plany. Caro, aby zademonstrować swoje poglądy, postanawia zamówić tytułowego „Faceta na telefon” i tym samym przekonać przyjaciółkę do swoich racji. Wieczór, który miał być czasem romantycznych uniesień, zamienia się jednak w wielką awanturę. A co z niej wyniknie? Czy pomimo przeciwności, bohaterowie staną przed ślubnym kobiercem?

W cenie biletu 200 zł/os

- spektakl: "Facet na telefon"

- tort w towarzystwie aktorów

- kieliszek wina

31 grudnia 2021
godz. 16:00
godz. 21:30 (brak biletów)

***
Występują:
Caro – Magdalena Bocianowska
Sonia – Weronika Wronka
Matka – Małgorzata Krzysica/Anna Wesołowska
Thomas – Dawid Kobiela

Kup bilet na:
www.teatrzelazny.pl/repertuar

Występują: Paweł Okraska

Bogumiła Murzyńska

Anna Wesołowska

Weronika Wronka

Piotr Wiśniewski

czas trwania: 110 min

Źródło:

Materiał nadesłany