EN

21.06.2021, 08:51 Wersja do druku

Katowice. Ostatnia szansa na udział we Wspólnocie Śniących

W poniedziałek wieczorem 21 czerwca w ramach 4. Międzynarodowego Festiwalu OPEN THE DOOR rozpocznie się tygodniowy projekt online pt. Wspólnota Śniących.

Teatr Śląski zaprasza do udziału w artystycznym projekcie online, realizowanym przez Centrum Rezydencji Teatralnej SCENA ROBOCZA w Poznaniu. Informacje o chęci udziału można przesyłać na adres:  [email protected]. Do 21 czerwca do godziny 12.00.

Wspólnota Śniących to trwające tydzień doświadczenie pracy z wyobraźnią i śnieniem. W ciągu pierwszych 4 dni projektu uczestnicy otrzymują co wieczór maila z wprowadzającym tekstem i linkiem do krótkiego słuchowiska. Piątego dnia Wspólnota śniących spotyka się na hipnotyzującej sesji odbywającej się w czasie rzeczywistym na Zoomie, której konstrukcja jest oparta na treści snów zebranych wcześniej w internetowej ankiecie. Po spotkaniu uczestnicy zostają zaproszeni do wyśnienia swojej nocnej premiery, o której dzień później mogą opowiedzieć twórcom i pozostałym uczestnikom projektu, użyczając snu jako materiału do wspólnej analizy. Ostatniego dnia projektu uczestnicy mają szansę umówić się z performerką Marią Magdaleną Kozłowską na indywidualne spotkania, by powrócić do wybranego przez siebie snu i prześnić go ponownie, tym razem odkrywając w nim nowe pokłady sensów i możliwości.

Po sukcesie poznańskiej edycji Wspólnoty Śniących w listopadzie 2020, eksplorującej kondycję śniących w czasie pandemii, twórcy powtórzą siedmiodniowy projekt podczas festiwalu OPEN THE DOOR w Katowicach. To jedno z wydarzeń towarzyszących festiwalowi, który w tym roku po razi pierwszy odbywa się zupełnie w formule online. Widzowie z całej Polski będą mogli w ciągu 5 dni uczestniczyć w kilkunastu wydarzeniach. Propozycje repertuarowe dostępne będą m.in. z audiodeskrypcją, językiem migowym (PJM), napisami dla Głuchych. W programie znalazły się wydarzenia realizowane przez artystów z Polski, Włoch, Rosji, Niemiec, Izraela i Wielkiej Brytanii.

Szczegółowy program festiwalu znajduje się na stronie internetowej Teatru Śląskiego a spektakle można bezpłatnie oglądać po zalogowaniu się na platformie openthedoor.teatrslaski.art.pl.


Źródło:

Materiał nadesłany