EN

29.01.2022, 10:05 Wersja do druku

Katowice. Jubileuszowy pokaz legendarnego "Kabaretu Mumio" w Teatrze Śląskim

Na deskach Teatru Śląskiego odbędzie się jubileuszowy pokaz spektaklu "Kabaret Mumio". Spektakl zostanie zaprezentowany 29 stycznia 2022 o godz. 19.00 na Scenie w Galerii.

fot. mat. teatru

Legendarny spektakl komediowy Mumio  - "Kabaret Mumio" został przedstawiony publiczności już prawie 1000 razy, na scenach całego kraju.

"Kabaret Mumio" jest autorskim przedstawieniem Teatru Epty-a, opartym na własnych tekstach i muzyce. Stworzony został jako kameralny spektakl teatralny w konwencji kabaretowej. Stanowi wynik poszukiwań wywodzących się z tradycji i  metod teatru off-owego.

Odwołanie do indywidualnego poczucia absurdu, mającego swoje źródło w nas samych, radykalna, choć pełna ciepła autoironia - zwalniają przekaz z  agresji i nieznośnego moralizowania.
Aspekt ludyczny, „rozrywkowy” przedstawienia, realizowany środkami teatralnymi, nie jest celem samym w sobie,  podporządkowując się szerszej koncepcji estetycznej.

Działanie na różnych poziomach odbioru, nacisk na solidny warsztat sceniczny skupiony na budowaniu postaci, bezkompromisowe poczucie humoru a także uparte poszukiwanie własnego, indywidualnego wyrazu, zaowocowało - jak dotychczas -  zainteresowaniem i uznaniem ze strony bardzo zróżnicowanej publiczności i krytyków.

W spektaklu wystąpią: Jadwiga Basińska, Dariusz Basiński oraz Jacek Borusiński

Źródło:

Materiał nadesłany