EN
23.06.2022, 09:11 Wersja do druku

Katowice. Festiwal Open the Door w Teatrze Śląskim już na półmetku

Międzynarodowy Festiwal Open the Door jest już na półmetku. Przed nami kolejne pokazy spektakli, m.in. z Hiszpanii, Czech, Białorusi i Polski.

fot. Klaudyna Schubert/mat. teatru

W niedzielę, 19 czerwca, odbyła się prapremiera spektaklu „5:00. UA”. Dziękujemy za wspaniały, emocjonalny odbiór spektaklu. Przypominam, że przedstawienie powstało w Teatrze Śląskim w ramach rezydencji dla artystek z Ukrainy. Projekt był realizowany pod patronatem Forum Dyrektorów Województwa Śląskiego. Spektakl wyreżyserowany przez Yulię Maslak został włączony do stałego repertuaru naszego teatru i będzie go można zobaczyć już we wrześniu.

To nie jedyna dobra wiadomość. Dwie aktorki biorące udział w tym przedstawieniu, Nina Zakharova i Kateryna Vasiukova, otrzymały od dyrektorów Teatru Śląskiego, Roberta Talarczyka i Bogusława Jasioka, propozycje etatu. W przyszłym sezonie będzie je można oglądać w najnowszych premierach.

Dziś na festiwalu: „Krzykucha. Stand Up (For Your Rights) Comedy” Jana Shostak, Komuna Warszawa (Polska) oraz „Eurydyka” Teatru Biuro Podróży.

Szczegółowy program tutaj.

Źródło:

Materiał nadesłany