EN

14.09.2020, 17:06 Wersja do druku

Kalisz. Ela Dębska w koncercie "Gramy na torach"

„Ela Dębska dla Kalisza" to oficjalne hasło koncertu, który odbędzie się 19 września na dworcu PKP. Usłyszymy kompozycje specjalnie wybrane na tę okazję

 Artystka ukończyła Szkołę Muzyczną II st. i Akademię Teatralną we Wrocławiu. Jest aktorką, ale też kompozytorką i piosenkarką. Pracowała w Operze Wrocławskiej, śpiewała opery Verdiego, grała w wielu filmach i współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała z wybitnymi reżyserami - Krzysztofem Zanussim, Janem Jakubem Kolskim i Januszem Kondratiukiem. Nagrała płytę „Moje jutro". Występowała w znanych jazzowych i bluesowych klubach Paryża. Na kolejnej płycie, ,"Pokochałam cię dziś rano" znalazły się m.in. jej wersje ballad Janis Joplin i Leonarda Cohena. Jej singiel znalazł się na pierwszym miejscu listy przebojów Radia Kraków, zagościł też w audycji „Złote Przeboje" Marka Niedźwieckiego.

19 września na kaliskim dworcu wystąpi o g. 19. Będzie to kolejny odcinek cyklu Kaliskie Koncerty Akustyczne „Gramy na torach". Organizatorami występu są Stowarzyszenie Pro Kalisia oraz Miasto Kalisz. Wstęp jest wolny.               

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Ela Dębska zaśpiewa dla Kalisza

Źródło:

Życie Kalisza nr 37

Autor:

(kord)