EN
14.09.2021, 19:18 Wersja do druku

Jelenia Góra. Znamy repertuar XLVIII Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych

"Zimowla" / fot. Bartek Barczyk / mat. Teatru im. J. Słowackiego w Krakowie

Magdalena Zawadzka, Andrzej Nejman, Anna Cieślak/Natalia Rybicka, Paweł Małaszyński, Agnieszka Warchulska, Maria Pakulnis, Paulina Komenda i Jan Wieczorkowski to tylko niektórzy artyści 48. edycji Jeleniogórskich Spotkań Teatralnych. Impreza potrwa od 2 do 7 października na deskach Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze.

Już można kupować i rezerwować bilety na tegoroczne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Zobaczymy sześć spektakli w wykonaniu teatrów z Łodzi, Krakowa, Warszawy oraz Zittau. Są to znakomite realizacje, w których grają świetni aktorzy – powiedział na konferencji prasowej Tadeusz Wnuk, dyrektor jeleniogórskiego Teatru im. Norwida w Jeleniej Górze.

48. edycję festiwalu w sobotę, 2 października, zainauguruje sztuka stołecznego Teatru Ateneum komedią "Uciekinierki" duetu autorskiego Pierre Palmade & Christophe Duthuron w reż. Wojciecha Adamczyka. - Mamy tutaj świetne kreacje aktorskie Magdaleny Zawadzkiej i Sylwii Zmitrowicz. Mają one największe pole do popisu i dzięki spektaklowi możemy przypomnieć sobie dlaczego Magdalena Zawadzka wielką aktorką jest - wyjaśnia z uśmiechem dyrektor jeleniogórskiego teatru.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Źródło:

portalik24.pl
Link do źródła

Autor:

Merwan