EN
23.09.2021, 11:46 Wersja do druku

Jelenia Góra. Wzruszenie i duma zasłużonych jeleniogórzan

Inne aktualności

Łzy, wzruszenie, duma i satysfakcja towarzyszyły wczoraj (17 września) laureatom, wyróżnionym przez jeleniogórskich radnych tytułami Zasłużony dla Jeleniej Góry. Przyznano je siedmiu osobom, w tym pośmiertnie Bogdanowi Nauce, dyrektorowi Zdrojowego Teatru Animacji oraz Józefowi Sarzyńskiemu, byłemu wiceprezydentowi Jeleniej Góry. Uroczysta sesja Rady Miejskiej Jeleniej Góry odbyła się w Zdrojowym Teatrze Animacji.

Tytuły Zasłużony dla Jeleniej Góry wręczono laureatom z roku 2020 i obecnego. Rok temu, z powodu pandemii koronawirusa uroczystość się nie odbyła.

- To jest nie tylko uznanie dla mnie, ale także całej spółdzielczej rodziny – podkreślał Mirosław Garbowski, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, który odebrał dyplom i statuetkę Zasłużony dla Jeleniej Góry, przyznane mu w 2020 roku za wieloletnie działania na rzecz mieszkańców, rozwoju spółdzielczości oraz działalności społecznej. Podkreślano, że gdy inne spółdzielnie padają, jeleniogórska ma się dobrze i ciągle się rozwija. To zasługa prezesa Mirosława Garbowskiego i jego współpracowników.

Także osobom towarzyszącym dziękowała Kazimiera Pitera, nauczycielka Zespołu Szkół Ekonomiczno -Turystycznych w Jeleniej Górze, Zasłużona dla miasta Jelenia Góra za 2020 rok. Radni docenili jej pełne poświęceń działania na rzecz edukacji młodego pokolenia oraz propagowanie piękna i historii naszego regionu. Projekt „Moja mała ojczyzna”, który pani Kasia (tak wszyscy ją nazywają ) stworzyła i koordynuje od wielu lat spowodował, że tysiące uczniów z Jeleniej Góry poznało swoje miasto i Karkonosze.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Wzruszenie i duma zasłużonych jeleniogórzan

Źródło:

Nowiny Jeleniogórskie nr nr 38/21.09

Autor:

Alka