EN

10.09.2020, 11:50 Wersja do druku

Jelenia Góra. 47. edycja Spotkań Teatralnych zaanonsowana

Po czterech latach przerwy na deski Teatru im. Cypriana Kamila Norwida w Jeleniej Górze powracają Jeleniogórskie Spotkania Teatralne. Spektakle z Warszawy, Wrocławia i Zittau (Niemcy). Wielka rola Mariana Opani i historia życia Marleny Dietrich, ikony popkultury, którą stworzył XX wiek z jego obiema wojnami światowymi. To wszystko i jeszcze więcej - od 1 do 4 października na scenie w ramach XLVII JST.

mat. teatru

1 października (w czwartek) tegoroczne Jeleniogórskie Spotkania Teatralne zainauguruje warszawski Teatr Kwadrat ze spektaklem "Wrócę przed północą" (I'll Be Back Before Midnight!) w reżyserii Marcina Sławińskiego. Jest to pełna napięcia historia mistyczno-kryminalna Petera Colleya. Widowisko zrobiło furorę na teatralnych scenach, łącznie grane było w 29 krajach i 48 stanach USA. Grają: Krzysztof Kwiatkowski / Grzegorz Daukszewicz, Anna Karczmarczyk, Katarzyna Glinka/ Marta Żmuda Trzebiatowska/ Daria Widawska oraz Grzegorz Wons/ Marek Siudym.

2 października (w piątek) obejrzeć będzie można spektakl "Matka". Jest to wspólny projekt Teatru im. Gerharta Hauptmanna w Zittau i Psychoteatru z Wrocławia.

Z kolei 3 października (w sobotę) na deskach Teatru im. Norwida gościć będzie Teatr Ateneum z Warszawy z głośnym przedstawieniem "Ojciec" pióra współczesnego dramatopisarza francuskiego Floriana Zellera w reż. Iwony Kempy z wielką rolą Mariana Opani. Ponadto wystąpią: Magdalena Schejbal, Przemysław Bluszcz, Paulina Gałązka, Małgorzata Mikołajczak i Dariusz Wnuk.

4 października (w niedzielę) swój spektakl "Marlena. Ostatni koncert" autorstwa Janusza Majcherka w reż. Józefa Opalskiego zaprezentuje Teatr Polski z Warszawy. Scenariusz jest po części wytworem wyobraźni, ale w dużej mierze opiera się na dokumentach i świadectwach, biografiach, monografiach, listach, wywiadach, zarówno samej Dietrich, jak i jej córki, Marii Rivy, oraz partnerów i przyjaciół: m.in. Jeana Gabina, Ericha Marii Remarquea, Kirka Douglasa, Ernesta Hemingwaya i Zbigniewa Cybulskiego, a także na wspomnieniach jej sekretarki Normy Bosquet. Obsada: : Izabella Bukowska-Chądzyńska, Grażyna Barszczewska, Afrodyta Weselak i Tomasz Błasiak.

Źródło:

www.jelonka.com
Link do źródła

Autor:

Manu

Data publikacji oryginału:

10.09.2020