EN
28.07.2022, 10:08 Wersja do druku

Janowo. Weekend w Wiosce Artystycznej

Spektakl oparty na tradycyjnych piosenkach kapel lwowskich oraz występ Anna Dijuk-Bujok z Teatrem Rozrywki w Krzeszowicach to kolejne wydarzenia Wioski Artysytcznej Janowo.

fot. mat. organizatora

„Ta joj! Ta Lwów!”. Wieczór lwowski w Teatrze Małomiasteczkowym


Karnicki Teatr Małomiasteczkowy Wioski Artystycznej Janowo zaprasza w weekend na spektakl oparty na tradycyjnych piosenkach kapel lwowskich. Na scenie pojawi się Anna Dijuk-Bujok wraz z Teatrem Rozrywki w Krzeszowicach.

Przedstawienie „Ta joj! Ta Lwów!” łączy w sobie zabawne scenki i monologi baciarów oraz piękne piosenki znane z komedii romantycznych o Lwowie z okresu międzywojennego. Humor i wzruszenie to nieodłączne atrybuty poczciwych i gapowatych baciarów. A wszystko przeplatane piosenkami wykonanymi przez Annę Dijuk-Bujok.

Spektakl odrywa od rzeczywistości i przenosi w świat, w którym wszystko zawsze kończy się wspaniale. Urocze piosenki, zabawne monologi i scenki to gatunki, których w dobie reklam i szybkich newsów już nie ma. A jednak są artyści, którzy wracają do tego pełnego uroku materiału.

fot. mat. organizatora

Anna Dijuk-Bujok to aktorka, wokalistka, instruktorka, reżyserka oraz choreografka. Ma dyplom Aktora Dramatu oraz Szkoły Wokalno-Aktorskiej Krakowie. Jest wykładowcą piosenki w Szkole Aktorskiej SPOT w Krakowie oraz laureatką Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Musicalowej 2018. W tym samym roku otrzymała nagrodę Powiatu Krakowskiego za znakomite osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury. W 2019 roku otrzymała nagrodę Kapituły Dziennika Polskiego i Gazety Krakowskiej Osobowość Roku. Założycielka grupy teatralnej działającej pod nazwą „Teatr Rozrywki w Krzeszowicach” oraz pomysłodawczyni „Kopalni Talentów” – filii CKIS w Krzeszowicach. Zagrała w wielu filmach fabularnych oraz serialach (m.in. „Bezmiar sprawiedliwości” reż. W. Saniewski, „Skorumpowani” reż. J. Żamojda, „Fala Zbrodni”).

Koncertu będzie można wysłuchać dwa razy: w piątek i w sobotę 29 i 30 lipca o godz. 18.45 na scenie Teatru Małomiasteczkowego w Karnicach (ul. Osiedlowa 18).

***

Teatr Małomiasteczkowy to najmłodsze „dziecko”, czyli trzecia scena Wioski Artystycznej Janowo. Działa od 2021 r. w Gminnym Domu Kultury w Karnicach przy ul. Osiedlowej 18 (woj. zachodniopomorskie). Spektakle odbywają się w weekendy lipca i sierpnia. W ubiegłym roku były to przede wszystkim małe formy teatralne i monodramy, w tym roku widzowie zobaczą głównie formy muzyczne. W kolejnych tygodniach na scenie Teatru Małomiasteczkowego pojawią się: Iwona Chołuj, Agnieszka Różańska, Jakub Gąsowski i Dorota Chaniecka.

Teatr jest częścią Wioski Artystycznej Janowo, czyli kulturalno-artystycznego miejsca w gminie Karnice koło Rewala, w województwie zachodniopomorskim. Do końca wakacji na turystów i okolicznych mieszkańców spragnionych artystycznych wrażeń czekają m.in. spektakle dla dzieci i dorosłych, koncerty, wystawy, gra wiejska oraz dwa pokoje zagadek. Aktorzy i muzycy będą się tam pojawiać na trzech scenach, na których zagrają przede wszystkim spektakle improwizowane, czyli takie, w których to publiczność decyduje o tym, co wydarzy się na scenie. Od pięciu lat w Janowie odbywają się też wernisaże, warsztaty, pogadanki oraz wieczory autorskie. Pomiędzy spektaklami można odwiedzić m.in. galerie z wystawami zdjęć, obrazów i rysunków, kawiarnię z domowym ciastem oraz stoiskami z produktami eko, jak również antykwariat i księgarnię.

Bilety na koncerty dostępne są na stronie www.janowo.art lub bezpośrednio przed występami.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne