EN

30.10.2020, 16:09 Wersja do druku

Internet. W Teatrze WARSawy powstał protest SONG: Głos kobiet, czyli „Red football na 27 głosów i 4 muzyków”

Projekt „Red football na 27 głosów i 4 muzyków” z muzyką Sinead O’Connor i w tłumaczeniu Poli Sobaś-Mikołajczyk powstał w mojej głowie, kiedy nie mogłam pójść na pierwszy protest kobiet, 22 października – pisze Aneta Teodorczuk.

Miałam chore dzieci, których nie mogłam zostawić samych w domu, bardzo chciałam pój- ść na protest i myślałam o tym, co realnie mogę zrobić. W spektaklu „Kobie- ta, która wpadała na drzwi” w reż. Adama Sajnuka, który gram w Teatrze Warsawy od ponad roku - śpiewam i opowiadam o przemocy wobec kobiety. Pomyślałam w pierwszym momencie o „Red football” - co by było gdyby za- śpiewały to dziesiątki kobiet? Zaproponowałam to w poście na facebooku. Zgłosiło się sto pięćdziesiąt, realnie wysłało materiał dwadzieścia siedem. Z pomocą wspaniałych artystów - aranżera Michała Lamży i reżysera i produ- centa Dawida Szurmieja powstał ten teledysk. Z serca. Z potrzeby krzyku, podzielenia się emocjami, zauważenia nas. Teraz oddajemy ten utwór w Państwa ręce, mając nadzieję, że mówimy naszym wspólnym głosem i po- ciągniemy za sobą dobro i zgodę. Udostępniajcie, pokażcie nas wszystkie, nie tylko te na ekranie - pokażcie światu.

ŚPIEW: 

Agata Wątróbska Agnieszka Bogdan Agnieszka Wajs Angelika Kurowska Anna Lobedan Anna Książkiewicz Anna Sroka 

Anna Maria Kosik
Aneta Todorczuk Dominika Handzlik
Ewa Konstancja Bułhak Hela Mirecka
Katarzyna Drelich Katarzyna Ogrodniczak Maja Kwaśniewska Małgorzata Gradkowska Małgorzata Lewińska Małgorzata Lipka Margita Ślizowska Marta Dajnowska Monika Węgiel 

Monika Mariotti Monika Dryl
Olga Bończyk Paulina Kulas Renia Gosławska 

Zuza Gaińska 

TŁUMACZENIE: 

Pola Sobaś-Mikołajczyk 

ARANŻACJA: 

Michał Lamża 

MONTAŻ OBRAZU: 

Studio AGART Dawid Szurmiej

Źródło:

Materiał nadesłany