EN

22.10.2020, 19:41 Wersja do druku

Internet. Trzeci Ogólnopolski Festiwal Twórczości Młodych Choreografów 2020 - online od czwartku

mat. organizatora

W czwartek rozpoczyna się 3. Ogólnopolski Festiwal Twórczości Młodych Choreografów 2020, który po raz pierwszy jest realizowany w formule online - poinformowano na stronie Instytutu Muzyki i Tańca (IMiT). Zgłoszenia można słać do 7 grudnia.

"Konkurs jest wydarzeniem artystycznym propagującym kulturę ludową jako tworzywo i inspirację do powstania nowych dzieł scenicznych. Przedmiotem prezentacji konkursowych są choreografie różnych form ruchu i technik tańca inspirowanych polskim folklorem" - czytamy na stronie IMiT.

Jak wyjaśniono, młodzi twórcy "korzystający z polskiego dziedzictwa niematerialnego, łącząc go z technikami tanecznymi, przedstawiają harmonię między wyobraźnią poetycką a pracą choreotechniczną". "Nowatorstwem tych kompozycji są koncepcje formy, czasu i kolorytu" - dodano.

Prace konkursowe mogą przedstawić twórcy, którzy w dniu konkursu mają ukończone 17 lat a nie przekroczyli 39 roku życia.

Warunkiem uczestnictwa w festiwalu jest przesłanie mailem ([email protected]) prawidłowo wypełnionej karty zgłoszenia oraz nagrania wideo do 7 grudnia na adres: Zespół Pieśni i Tańca im. S. Hadyny, ul. Zamkowa 3, 42-286 Koszęcin.

Festiwal skierowany jest do miłośników tańca i muzyki. "Pełnię swojego talentu uczestnicy zaprezentują w pokazie finałowym, ukazując widzom wachlarz inwencji choreograficznych w nowych stylizacjach form tanecznych, tworzonych przez młodych, utalentowanych twórców z różnych środowisk" - podkreślono na stronie IMiT.

Ogłoszenie wyników konkursu i werdyktu jury odbędzie się 12 grudnia na stronie internetowej Zespołu Pieśni i Tańca im. S. Hadyny.

Więcej informacji i regulamin konkursu znaleźć można na stronie.

Współorganizatorami 3. Ogólnopolskiego Festiwalu Twórczości Młodych Choreografów są: Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny, Stowarzyszenie Polska Sekcja Międzynarodowej Rady Stowarzyszeń Folklorystycznych, Festiwali i Sztuki Ludowej CIOFFR oraz Instytut Muzyki i Tańca.

Źródło:

PAP

Wątki tematyczne