EN

23.04.2021, 08:37 Wersja do druku

Internet. Solowy projekt Natalii Sakowicz online

Romans to solowy spektakl Natalii Sakowicz powstały w ramach Stypendium Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu Młoda Polska i Stypendium Marszałka Województwa Podlaskiego. Premiera 24 kwietnia o godz 18 na platformie youtube.com

fot. Bartek Warzecha/arch. artystki

Przedstawienie jest kolejnym po „Pobudce” monodramem Natalii. Artystka ponownie zaprosiła do współpracy dramaturżkę Zuzannę Bojdę. Tekst jej autorstwa mówi o związku, który z jednej strony daje siłę, rekompensuje braki, odrywa od szarej, smutnej rzeczywistości, z drugiej odbiera wolność, godność, sprawczość. Co sprawia, że wchodzimy w takie relacje? Czym kusi nas romans? Czy można zerwać z uzależnieniem od toksycznej osoby czy substancji?

Artystka kontynuuje swoją karierę jako solistka-lalkarka. Na scenie towarzyszy Natalii lalka ludzkich rozmiarów, o niemal anatomicznej budowie, którą zaprojektowała i wykonania Olga Ryl – Krystianowska. Bardzo ważnym elementem tego przedstawienia jest ruch i taniec, za który odpowiada choreografka Iza Szostak. Muzyka skomponowana przez Macieja Cempurę to połączenie damskich chórów z elektronicznymi brzmieniami syntezatorów, trapem i techno. Autorem światła do spektaklu jest Maciej Iwańczyk, a nagranie i montaż wykonał Sebastian Łukaszuk z MUMA Studio.

Premiera „Romansu” planowana była na 15 kwietnia br. w Akademii Teatralnej. Twórcy spektaklu mieli nadzieję, że uda im się zaprosić mieszkańców Białegostoku na widownię Teatru Szkolnego, jednak obostrzenia związane z pandemią zmusiły ich do zmiany planów i zorganizowania premiery w Internecie. Spektakl będzie można obejrzeć na platformie youtube.com, na kanale Natalii Sakowicz. Link do nagrania zostanie udostępniony w dniu premiery tj. 24.04 o godz. 18.00 na fanpejdżu spektaklu: www.facebook.com/romansnataliasakowiczŹródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne