EN

28.10.2020, 12:26 Wersja do druku

Internet. Cykl filmów "getINSPIRED" Eweliny Marciniak

W październiku rusza nowoczesna wirtualna przestrzeń edukacyjna ArtHub - filmy, masterclassy, festiwale i inne ciekawe inicjatywy kulturalne prezentowane w jednym miejscu. To nietypowe narzędzie edukacyjne inicjujące innowacyjne  podejście do edukacji online.

fot. Natasza Moszkowicz

Platforma arthub.org.pl to przestrzeń edukacyjno-artystyczna, wirtualne miejsce spotkań z drugim człowiekiem, miejsce wymiany światopoglądów i myśli. To kolejny projekt Fundacji Mai i Mata Kwiatkowskich mający na celu edukację, uwrażliwienie, inspirowanie i pobudzanie kreatywności ludzi, szczególnie dzieci i młodzieży.

Działalność ArtHubu rozpoczyna prezentacja filmów z cyklu „Get Inspired” - opowieści o ośmiu gatunkach sztuki toczonych z perspektywy twórcy. Filmy mówią o wzajemnym przenikaniu się sztuk, ich oddziaływaniu na siebie, pokazują proces twórczy i wieloaspektowość pracy artysty. Są nietypowym, intrygującym i pięknym w treści i obrazie narzędziem edukacyjnym, które inspiruje do aktywności twórczej, samorozwoju i autokreacji. 

Na cykl “get INSPIRED” składają się filmy: “NA SCENIE. Tworzenie postaci i przestrzeni widzenia”, “W PRZESTRZENI. Projektowanie iluzji”, “W OBRAZIE. Jej zatrzymanie i jego opowiadanie”, “W POLITECHNICE. O tworzeniu ruchu w muzyce”. Bohaterami filmów są artyści reprezentujący różne dziedziny sztuki: Magda Hueckel (fotografia), Tomasz Śliwiński (film), Natalia Mleczak (scenografia, kostiumografia), Julia Wyszyńska (teatr), Dominika Knapik (taniec), Mat Kwiatkowski (muzyka) oraz Dorota Kołodziejczyk i Bartosz Wójcicki z Pushka Studio (sztuki wizualne i architektura). 

Cykl “Get Inspired” jest efektem kolektywnej pracy Eweliny Marciniak (reżyserki teatralnej), Przemka Chojnackiego (montażysty, postproducenta), ekipy grafików komputerowych z Pushka Studio ze Szczecina oraz kompozytora Olo Walickiego. Połączenie estetyki teatralnej z dynamiką filmową,  elementami animacji komputerowej i nowoczesną muzyką nadaje filmom szczególny charakter i wydźwięk - są atrakcyjne i inspirujące zarówno dla młodego widza, jak i dorosłego odbiorcy. Inicjatorzy powstania platformy - Maja i Mat Kwiatkowscy - są przekonani, że kontakt z wybitnymi osobowościami, kompetentnymi specjalistami w swojej dziedzinie, pełnymi pasji i kreatywności, jest nieodzownym elementem rozbudzania w człowieku chęci rozwoju, odkrycia w sobie twórczego potencjału. Takie spotkanie, nawet poprzez szklany ekran, jest bodźcem do działania, inspiracją i początkiem wielkich pasji. 

Filmy zostały nagrane m.in. w Auli Gmachu Głównego Politechniki Warszawskiej, Muzeum Żydów Polskich Polin, nowoczesnym studiu fotograficznym i nad rzeką Świder.

Premiera pod koniec października na profilu FB, IG i kanale YT @arthubplatforma. 

Partnerami projektu są: Muzeum Żydów Polskich Polin, Politechnika Warszawska, MICET MUZEUM INTERAKTYWNE / CENTRUM EDUKACJI TEATRALNEJ w Narodowym Starym Teatrze w Krakowie, Teatr Polski w Bydgoszczy, Teatr Rozrywki w Chorzowie, Wrocławski Teatr Lalek.

Inicjatywa dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu “Kultura w sieci” oraz Narodowego Instytutu Wolności w ramach Wsparcia Doraźnego Organizacji Pozarządowych w zakresie przeciwdziałania skutkom COVID-19.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne