EN
25.02.2021, 08:49 Wersja do druku

Internet. Przebojowy "Nietoperz", urodziny Chopina i "Wstyd" z Braciakiem

Filharmonia Narodowa uczci urodziny Fryderyka Chopina, a TR Warszawa pokaże słynnego "Nietoperza" Kornéla Mundruczó. Polecamy najciekawsze wydarzenia online. Pisze Łukasz Kamiński w Gazecie Wyborczej.

Kuba Więcek Trio & Paulina Przybysz

Koncert z serii "Space of JAZZ", w ramach którego można było usłyszeć i zobaczyć już m.in. występ Wojtka Mazolewskiego i w ramach którego w marcu wystąpią EABS. A pomiędzy tymi dwoma koncertami wydarzenie również nie do przegapienia dla fanów współczesnego jazzu, czerpiącego z tradycji, ale przełamującego kanon i zasady.

Ze swoim nowym projektem wystąpią Kuba Więcek Trio i Paulina Przybysz. Spotkali się już wcześniej, by skomponować muzykę do tekstu "Pieśni świętojańskiej o Sobótce" Jana Kochanowskiego, co jak wspomina Więcek, było sporym wyzwaniem. - Potraktowałem ją jako szansę dla siebie i kolegów z zespołu na zmierzenie się z czymś nowym. Obecność tekstów wiązała się z koniecznością zaproszenia kogoś, kto je zaśpiewa. Naturalnym wydało mi się zaproszenie Pauliny Przybysz, której fanem jestem od dawna. Paulina śpiewa, rapuje, gra na wiolonczeli. Jako artystka stale poszukuje - mówi Kuba Więcek. A rezultat tych poszukiwań będzie można zobaczyć w sobotę podczas online'owego koncertu. Łukasz Kamiński 

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Przebojowy "Nietoperz", urodziny Chopina i "Wstyd" z Braciakiem. Najciekawsze wydarzenia online

Źródło:


Link do źródła

Autor:

Łukasz Kamiński, Anna S. Dębowska, Magdalena Dubrowska

Data publikacji oryginału:

25.02.2021 06:00

Wątki tematyczne