EN

7.12.2020, 20:09 Wersja do druku

Internet. "Lekcje oporu" w reż. Doroty Ogrodzkiej - spektakl online o Strajku Nauczycieli

Laboratorium Teatralno-Społeczne / Stowarzyszenie Pedagogów Teatru zapraszają na Lekcje Oporu w reżyserii Doroty Ogrodzkiej:

mat. organizatora

Spektakl o Strajku Nauczycieli 2019. Eksperymentalna forma online łącząca zooma, video art i partycypację.

15, 16, 17.12, g. 19.00

Fasada szkoły zasłonięta transparentami. Tłumy zbierające się w centrum Warszawy na głównym proteście. Spięta twarz ministra edukacji, nagłówki z gazet. Tyle większość obywateli i obywatelek pamięta z kwietniowych dni w 2019 roku. Migawki, obrazy, urywki zdań, hasła, wrażenia. Strajk Nauczycieli objął ponad 70 procent placówek oświatowych.

Czym był dla samych nauczycielek i nauczycieli - tych, którzy i które przystąpiły do niego i tych, którzy tego nie zrobili? Jakie były tamte dni, emocje, jakie znaczenia i sytuacje? Jakiej wiedzy dostarczył tym, którzy szkołę tworzą - także uczniom i uczennicom, rodzicom, dyrektorkom i urzędnikom? Jaką lekcję odebrali sami nauczyciele – ci, którzy protestowali i ci, którzy sami w nim nie uczestniczyli? Czego zabrakło w jego postulatach? Co przyniósł szkole, jakie ślady zostawił?

Twórcy i twórczynie:
reżyseria: Dorota Ogrodzka
dramaturgia: Dorota Ogrodzka i Karolina Pluta
występują: Yulia Dzichkouskaya, Iga Dzięgielewska, Grażyna Kopeć, Natalia Leszczyńska Tomasz Krynicki, Katarzyna Pawlak, Karolina Pluta, Wojciech Stępień, Łukasz Wójcicki
muzyka: Magdalena Sowul
produkcja: Iga Dzięgielewska
Laboratorium Teatralno-Społeczne / Stowarzyszenie Pedagogów Teatru

Zapisy na spektakl: [email protected], w tytule wiadomości prosimy wpisać wybrany termin.

Wydarzenie na FB

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne