EN

26.11.2020, 13:03 Wersja do druku

Internet, Konferencja międzynarodowego projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”.

Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka zapraszamy na konferencję online inaugurującą międzynarodowy projekt „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”.

W jego realizację zaangażowani będą artyści - głównie teatralni - z Polski i Norwegii. Liderem projektu jest Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Hajnówki, partnerem Studium Actoris z Fredrikstad w Norwegii.

Konferencja online odbędzie się 1 grudnia (wtorek) o godz. 11.00 i za pośrednictwem platformy zoom: https://zoom.us/j/97026253387?pwd=T3UrUEVoM0FIcmdwVSsxelpXVXN1Zz09

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa. Zachęcamy Państwa Redakcje do wcześniejszego przesłania pytań droga mailową lub przez Messenger – zachęcają Zadamy je podczas konferencji.

Fundusze norweskie na kulturę dla 14 podmiotów, w tym 2 z Podlasia

Dofinansowanie na projekt udzielone zostało z funduszy norweskich. Otrzymało je 14 polskich podmiotów zajmujących się kulturą, wśród nich takie znane instytucje jak Teatr Gardzienice, Biblioteka Raczyńskich czy Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego. Z Podlasia zakwalifikowały się tylko dwa - organizatorzy Blues Festiwal w Suwałkach i Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka, które jest liderem projektu „Next Stop – Art Close to People / Następna Stacja – Sztuka blisko Ludzi”. Umowa na jego realizację podpisana została 27 października 2020 w Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego w Warszawie. Projekt uzyskał dofinansowanie z Programu „Kultura”, Działanie 2 „Poprawa dostępu do kultury i sztuki” w ramach MF EOG 2014 – 2021.

Kilka zdań o projekcie

Główny cel projektu to rozwój międzynarodowej współpracy kulturalnej przy dużym zaangażowaniu społecznym. Finalnym efektem będzie spektakl opowiedziany najbardziej uniwersalnym językiem – muzyki (nokturny i preludia Fryderyka Chopina ) i tańca (tanga). Premiera odbędzie się w Polsce w Hajnówce i w Norwegii w Fredrikstad. Poprzedzi je wiele wspólnych działań m.in.: szkolenia z przedsiębiorczości kultury, konsultacje pomiędzy instytucjami, spotkania twórców i publiczności. 

W konferencji wezmą udział:

Jerzy Sirak – burmistrz Hajnówki

Agata Rychcik-Skibiński (Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Polski) - koordynator projektu

Paolo Martini (Studium Actoris z Norwegii) - koordynator projektu ze strony norweskiej

Espen Leite (Studium Actoris z Norwegii) – odpowiedzialny za oprawę muzyczną spektaklu

Dariusz Skibiński (Stowarzyszenie Kulturalne Pocztówka z Polski) - reżyser spektaklu

Wspólnie działamy na rzecz Europy zielonej, konkurencyjnej i sprzyjającej integracji społecznej

Źródło:

Materiał własny

Wątki tematyczne