EN

14.11.2020, 09:08 Wersja do druku

Internet. Cykle filmów o teatrze

Ruszył nowy projekt Fundacji Kultura i Dziedzictwo Ponad Granicami pod hasłem Wirtualny Uniwersytet Kultury i Dziedzictwa.

Jest to wirtualna uczelnia, w ramach której realizowane są spotkania, koncerty, warsztaty i wykłady dla różnych grup wiekowych i o różnych zainteresowaniach. W ramach projektu zrealizowano trzy cykle filmów poświęconych tematyce teatralnej, które są dostępne na kanale YouTube. 

Słowami Kompozytora – musical Piloci

Jakub Lubowicz, współautor jednego z najpopularniejszych polskich musicali ostatnich lat, opowiada o jego powstawaniu i pracy w Teatrze Roma. Film pokazuje unikatowe, nie pokazywane dotąd ujęcia z próby do wersji koncertowej musicalu. Podziękowania dla warszawskiego Teatru Roma za możliwość zrealizowania zdjęć i zaproszenia na próbę.

Za Kulisami 

Wszystkich zainteresowanych kulisami teatru zapraszamy na cykl spotkań z aktorką Aleksandrą Ciejek. Artystka w czasie wykładów i warsztatów dla młodzieży uchyli rąbka tajemnicy jak wygląda teatr po drugiej stronie kurtyny. Opowie także o pracy ekipy czuwającej nad przestawieniem i warsztacie aktorskim.

Kątem Ucha

Słuchowisko autorskie online to propozycja dla wszystkich fanów radia, którzy chcieliby spróbować swoich sił przy tworzeniu tego rodzaju wydarzenia. Młodych twórców w tajniki pracy radiowej wprowadzi Adam Wojtyszko – autor i reżyser słuchowisk radiowych w Polskim Radiu.

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne