EN

22.06.2021, 14:50 Wersja do druku

Hel. XIV Spotkania Teatrów Jednego Aktora już w lipcu

Po rocznej przerwie spowodowanej pandemią spotykamy się znowu w Helu na Spotkaniach Teatrów Jednego Aktora. Będzie to już 14. edycja i do tego nie w Remizie, a w plenerze na bulwarze.

Adam Walny w "Noem" / fot. mat. teatru

Przypominam, że w ubiegłym roku prezentowaliśmy spektakl premierowy online Piotra Kondrata „NOC SZEKSPIRA”. Potem ten spektakl był też zdalnie prezentowany na Festiwalu Teatralnym w Rumunii, gdzie uzyskał bardzo wysokie oceny. Czyli pamiętaliśmy o naszych wiernych widzach Teatru w Remizie.

W tym roku będą prezentowane cztery spektakle. Spotkania zainaugurujemy 13 lipca spektaklem muzycznym Pawła Ruszkowskiego „WĘDRÓWKA PO ŚWIECIE” - „VANOGA PÓ SVECE”. Potem Adam Walny pokaże ciekawe przedstawienie „NOE” (szczególnie zapraszamy dzieci) , następnie Wojciech Kowalski będzie prezentował spektakl ”UWOLNIĆ SŁOWO MIŁOŚĆ”.

Tegoroczne Spotkania zakończy 22 lipca spektakl Bogusława Kierca „PONOWNE ODEJŚCIE GŁODOMORA” będzie on prezentowany w 100. rocznicę urodzin pisarza Tadeusza Różewicza. Gościem  Spotkań będzie Prezes Klubu Krytyki Teatralnej red. Tomasz Miłkowski.

PROGRAM:

13 lipca (wtorek)  - PAWEŁ RUSZKOWSKI - "WĘDRÓWKA PO ŚWIECIE"     -  "WANOGA  PÓ  SWEĆE" to powinno być po KASZUBSKU
16 lipca (piątek)  - WOJCIECH KOWALSKI - "UWOLNIĆ SŁOWO MIŁOŚĆ"
20 lipca (wtorek) - ADAM WALNY - "NOE"
22 lipca (czwartek) - BOGUSŁAW KIERC - "POWROTY DO ODEJŚCIA GŁODOMORA"

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne