„Moralność pani Dulskiej” Gabrieli Zapolskiej w reż. Agnieszki Glińskiej i Franciszka Przybylskiego w w Teatrze Telewizji na XXV Festiwalu „Dwa Teatry” w Sopocie. Pisze Przemek Gulda na swoim koncie instagramowym.
Zaskakująca, przewrotna, nowoczesna adaptacja klasycznego tekstu o mieszczańskiej hipokryzji i skomplikowanych relacjach klasowych w dawnej Polsce. Z czysto formalnego punktu widzenia to połączenie klasycznej, realistycznej obyczajowej historii z elementami musicalu, przyprawione na dodatek garścią konwencji iście fantastycznej - nieobecny, niemy Felicjan unosi się nad ziemią. Obsada znakomicie radzi sobie w pełnych dynamiki scenach dialogowych, ale świetnie wypada też w bardzo współcześnie brzmiących, celnie komentujących całą akcję piosenkach.
Autor jest konsultantem literackim w warszawskim Teatrze Studio (red.)