EN
05.11.2021, 08:38 Wersja do druku

Grzegorz Braun rozsiadł się u dyrektora Filharmonii Narodowej. Tak broni antyszczepionkowców

- Nie zamierzam się szczepić ani testować - mówi zbuntowany członek orkiestry Filharmonii Narodowej. Siedmiu muzyków już zachorowało na COVID, trzeba było odwołać koncert. - Antyszczepionkowcy niech układają nuty w bibliotece. Stwarzają zagrożenie - uważa Ewa Łętowska. Pisze Anna S. Dębowska w Gazecie Wyborczej.

Filharmonia Narodowa ogłasza, że na COVID zachorowało siedmioro muzyków, odwołuje dwa koncerty. Dzień później instytucję nawiedza poseł Konfederacji Grzegorz Braun w towarzystwie asystenta i kamerzysty, który rejestruje wizytę.

Na YouTubie można znaleźć filmik sprzed kilku dni – Grzegorz Braun zabiera z holu Filharmonii Narodowej stojak z napisem "Okaż certyfikat covidowy". Napis przypomina słuchaczom, by podobnie jak we Francji czy Włoszech przed wejściem na koncert okazali bileterom elektroniczny certyfikat covidowy. 

Braun staje przed kamerą i mówi: "Filharmonia Narodowa bezprawnie i perfidnie występuje w charakterze lidera segregacji sanitarnej. To nielegalne. Ten rekwizyt jest aktem przestępstwa, należy go zniszczyć" – po czym rozbija stojak o chodnik.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Grzegorz Braun rozsiadł się u dyrektora Filharmonii Narodowej. Tak broni antyszczepionkowców

Źródło:

Gazeta Wyborcza - Kultura online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

Anna S. Dębowska

Data:

04.11.2021 22:56

Wątki tematyczne