EN

30.07.2021, 10:02 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Scena Letnia na finiszu

Przed nami ostatni weekend XIX Gorzowskiego Festiwalu Teatrów Ogródkowych.

fot. mat. teatru

W piątek propozycja dla najmłodszych wodzów. Muzyczne spotkanie pn. „Kołysanki północy”, w którym dzieci poznają  tradycyjne polskie i skandynawskie kołysanki i będą miały możliwość aktywnego włączenia się w działania artystyczne.  „Kołysanki Północy” to zaproszenie małego widza do wspólnego śpiewania z rodzicami, to zaproszenie do wspólnego tworzenia muzyki i budowania świata, w którym główną rolę gra dziecko z rodzicami lub dziadkami. To doskonała okazja by poczuć się razem, rodzinnie i ciepło.

31 lipca Szczeciński Teatr Muzyczny FAME zabierze nas w podróż po największych przebojach musicali Lalaland, Nine, Chicago. Dopełnieniem tej muzycznej przygody będą ponadczasowe polskie utwory w nowych aranżacjach: „Z Tobą chce oglądać świat”, „Tyle słońca w całym mieście”, „Wszystko czego dziś chcę” czy „Co mi Panie dasz”. Na scenie wystąpi 20 artystów - wokalistów i tancerzy, których taniec, śpiew i aktorstwo w połączeniu z barwnymi kostiumami i rekwizytami tworzą wyjątkowy spektakl, który będzie dla widzów niezapomnianym przeżyciem.

1 sierpnia ostatnia pozycja repertuarowa Sceny Letniej  „W drodze do Hollywood” – koncert, który jest hołdem dla Krzysztofa Komedy i całego pokolenia artystów mających ogromny wpływ na wszystko to, co dzieje się współcześnie w kulturze.
Przełom lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych – to czas jazzu w muzyce, szkoły polskiej w kinie, moment niezwykle twórczy i piękny dla powojennej kultury Europy. Muzyka Komedy przetrwała próbę czasu, wciąż jest atrakcyjna dla nowych pokoleń i ważna dla artystów, którzy sięgają po jego tematy.  Przed Państwem wystąpi: Lena Ledoff, Adam Rymarz i Paweł Sztompke.

Na wszystkie wydarzenia w ramach  Sceny Letniej wstęp wolny!
Zadanie zostało sfinansowane z budżetu miasta Gorzowa Wielkopolskiego.


Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne