EN

24.09.2020, 15:25 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Premiera „Madame Pylinska i sekret Chopina” online

Spektakl „Madame Pylinska i sekret Chopina”,  który w sierpniu był realizowany na deskach gorzowskiego teatru doczekał się premiery. 27 września o godz. 19.00 odbędzie się pokaz premierowy na  naszym kanale You Tube , Facebook’u i stronie internetowej. Reżyseruje Robert Gliński.

Ewa Kunicka/mat. teatru

W przestrzeni Internetu udostępniany będzie przez trzy  tygodnie po premierze. Wykonanie profesjonalnego nagrania  spektaklu było możliwe dzięki dofinansowaniu przez Narodowe Centrum Kultury w ramach Kultura w sieci.
Producentami spektaklu są:  Agencja Artystyczna Didaskalia i Narodowy Instytut Fryderyka Chopina.
Ekscentryczna nauczycielka muzyki udziela nietypowych lekcji młodemu człowiekowi. Dzięki realizacji kolejnych, dziwnych jak na lekcje muzyki zadań przystało, młody Eryk uwrażliwiał się coraz bardziej na sztukę i na życie.
To spektakl o tym, co w ostatnich czasach tak często zapomniane. O miłości do sztuki. O pasji, która może stworzyć arcydzieła.  O świecie pulsujących  energii, które kształtują artystę. O tym, że kultura to wartość najwyższa. Tak jak muzyka Chopina, która weszła do kanonu arcydzieł światowych. Spektakl będzie miał formę lekką, czasem zabawną, niekiedy nawet komediową. Wyniknie to ze zderzenia dwóch bardzo różnych postaci: młodego adepta pianistyki Eryka i  pryncypialnej Madame Pylińskiej. Osią dramaturgiczną przedstawienia będą utwory Chopina. Usłyszymy fragmenty poloneza, mazurków, sonat, etiud w różnych interpretacjach. Wszystko w ścisłej korespondencji z akcją dramatu – zapowiada reżyser spektaklu Robert Gliński, reżyser filmowy i teatralny, scenarzysta, doktor habilitowany sztuki filmowej. W swojej karierze wyreżyserował 12 filmów fabularnych za które otrzymał szereg znaczących nagród.
W sztuce Erica-Emmanuela Schmitta wystąpią: Joanna Żołkowska, Paulina Holtz, Lena Ledoff i Kacper Kuszewski.
Zapraszamy do wspólnego oglądania.

Źródło:

Materiał nadesłany