EN

21.04.2022, 14:33 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Od czerwca cykl "Dobry wieczór Gorzów 2022"

Inne aktualności

Miasto Gorzów Wlkp. przygotowuje kolejny cykl letnich spotkań kulturalnych pn. „Dobry wieczór Gorzów”. 18 czerwca zainauguruje je koncert Krystyny Prońko z zespołem, a zakończy 10 września br. występ polsko-łemkowsko-ukraińskiego zespołu muzycznego LemON.

Jak poinformował w czwartek Dariusz Wieczorek z Wydziału Promocji i Informacji Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp., koncerty i spektakle na scenie ustawionej na Starym Rynku będą rozpoczynały się będą w soboty i w niedziele o godz. 19.00.

Na scenie usłyszymy bałkańskie rytmy w wykonaniu „Dance of Fire Quartet” i cygańskie „Terno”. Dla młodzieży wystąpi Roksana Węgiel, a seniorzy będą mieli okazję usłyszeć finalistę The Voice Senior Wojciecha Mickunasa, a także gorzowską Kapelę Retro – wymienił Wieczorek.

Wśród wydarzeń nie zabraknie spektakli muzycznych w wykonaniu aktorów Teatru im. Juliusza Osterwy, spektakli ulicznych teatrów z Warszawy i Krakowa. Zaplanowano także koncerty w wykonaniu muzyków Orkiestry Filharmonii Gorzowskiej oraz wielu znanych i lubianych wykonawców.

Podczas trwania cyklu "Dobry wieczór Gorzów" będzie można obejrzeć wystawy plenerowe przygotowane przez Miejski Ośrodek Sztuki pt. „Stilon po 70-tce” oraz „Gorzów Nowi sąsiedzi”.

Wszystkie wydarzenia na Starym Rynku zostały tak zaplanowane, żeby nie kolidowały z innymi miejskimi atrakcjami, corocznie organizowanymi w mieście - Sceną Letnią, Piknikami Chopinowskimi, koncertami w Amfiteatrze i „Kinem po zmroku”.

Miasto planuje również organizację „Wartowni” z ofertą koncertów i zajęć warsztatowych dla młodszych gorzowian. „Wartownia” jest planowana od 24 czerwca do 28 sierpnia br.

Źródło:

PAP