EN

13.09.2022, 08:25 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Koniec cyklu Dobry Wieczór Gorzów 2022

Inne aktualności

Zakończył się wakacyjny cykl imprez kulturalnych "Dobry Wieczór Gorzów 2022". - Kolejna edycja na pewno się odbędzie, choć być może niektóre elementy cyklu ulegną zmianie - zapowiedział prezydent Jacek Wójcicki.

III edycja cyklu rozpoczęła się 18 czerwca i zakończyła w minioną niedzielę, 10 września. Wszystko zaczęło się od Nocnego Szlaku Kulturalnego i skończyło zupełnie nowym, pierwszym Nocnym Szlakiem Kulinarnym.

Wydarzenia odbywały się głównie w weekendy, łącznie było ich ponad 120. Na pięciu scenach, w tym tej głównej na Starym Rynku, wystąpiło ponad 600 artystów. Kto? M.in. Krystyna Prońko, Roksana Węgiel, LemON, Bitamina, Wojciech Waglewski & Kasai, Sorry Boys, Nocna Zmiana Bluesa oraz lokalni artyści i zespoły, związane z gorzowską sceną muzyczną.

– Kolejna edycja „Dobry wieczór Gorzów" na pewno się odbędzie, choć być może niektóre elementy cyklu ulegną zmianie. W jakiej formie będzie „Dobry wieczór Gorzów" w przyszłym roku - o tym będziemy rozmawiać w gronie współorganizatorów, niemniej już dziś mogę zapewnić, że letni cykl kulturalny na pewno będzie – zadeklarował prezydent Jacek Wójcicki.

„Dobry wieczór Gorzów" to autorski projekt prezydenta Jacka Wójcickiego, który od trzech lat realizowany jest wspólnie przez miasto Gorzów oraz miejskie instytucji kultury: Miejskie Centrum Kultury, Filharmonię Gorzowską, Teatr im. Juliusza Osterwy, Jazz Klub pod Filarami, Miejski Ośrodek Sztuki oraz Ośrodek Sportu i Rekreacji.

– To widzowie są naszą największą motywacją, dzięki Waszej obecności wiemy, że warto pracować nad kolejnymi edycjami imprezy, która stała się już wizytówką naszego miasta – podkreślił prezydent.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Koniec cyklu Dobry Wieczór Gorzów 2022. Jacek Wójcicki: następny będzie na pewno, być może ze zmianami

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

ziar

Wątki tematyczne