EN

20.04.2021, 15:02 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Joanna Pisarewicz dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej

Dyrektorem Filharmonii Gorzowskiej została Joanna Pisarewicz, która od stycznia ub. roku pełniła obowiązki szefa tej miejskiej instytucji kultury - poinformował rzecznik Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. Wiesław Ciepiela.

fot. mat. teatru

We wtorek, nominację Pisarewicz wręczył prezydent Gorzowa Wlkp. Jacek Wójcicki.

„Mam nadzieję, że mimo tych trudnych czasów, z którymi mamy do czynienia, będę w stanie w maksymalnym stopniu zrealizować plany, które opisałam w strategii rozwoju naszej instytucji” – powiedziała Pisarewicz.

Dodała, że liczy na szybkie ustanie pandemii i powrót instytucji kultury do normalnej pracy.

„Najważniejsze zadanie na najbliższy czas to zmierzenie się z konsekwencjami tego, co przeżywamy. Mam nadzieję, że to się jak najszybciej zakończy i filharmonia wkrótce rozwinie pełne żagle swojej działalności” – zaznaczyła.

Joanna Pisarewicz jest absolwentką nauk politycznych na Collegium Polonicum w Słubicach. Doktoryzowała w Szczecinie z marketingu usług. Od 2013 r. pracuje w Centrum Edukacji Artystycznej – Filharmonii Gorzowskiej. Początkowo była kierownikiem działu marketingu i pozyskiwania funduszy zewnętrznych. Od 2019 r. była zastępcą dyrektora, a od stycznia 2020 r. pełniła obowiązki dyrektora tej instytucji.

Zgodnie z procedurą na stanowisko dyrektora została rekomendowana przez komisję konkursową złożoną z przedstawicieli prezydenta Gorzowa, ministra kultury, dziedzictwa narodowego i sportu, stowarzyszeń współpracujących z Filharmonią oraz reprezentantów związków zawodowych działających w instytucji. (PAP)

Źródło:

PAP