EN

4.10.2022, 10:47 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Gorzowskie Spotkania Teatralne, czyli teatralna uczta

Inne aktualności

To będzie prawdziwa teatralna uczta. Jedenastego listopada wystartuje kolejna edycja Gorzowskich Spotkań Teatralnych. Te potrwają w sumie siedem dni. W tym czasie swój artystyczny kunszt zaprezentują znani i lubiani aktorzy, gwiazdy sceny, filmu i seriali.

Trochę dramatu i trochę komedii

Gorzowskie Spotkania Teatralne to jedna z najstarszych i najważniejszych imprez kulturalnych w mieście. Odbędzie się już po raz 38. Program tegorocznego wydarzenia jest różnorodny, więc coś dla siebie znajdą nie tylko zagorzali wielbiciele teatru, ale także ci, dla których będzie to pierwsze spotkanie z żywą sztuką.

Od wielu lat staramy się tak dobierać repertuar, żeby on był dla wszystkich widzów, ale też taki, jak często wygląda nasze życie, w którym jest przecież i trochę komedii i trochę dramatu. Jedni cieszą się, że przyjdą do teatru i zobaczą interesujący spektakl, a inni przyjdą, żeby policzyć zmarszczki wielkich gwiazd telewizji i kina. Te teatralne spotkania są dla jednych i dla drugich - mówi Jan Tomaszewicz, dyrektor Teatru im. Juliusza Osterwy w Gorzowie.

Żart będzie graniczył z nostalgią

Jedenastego listopada teatralne święto otworzy premiera spektaklu "Wróci ten czas" w wykonaniu Lwowskiego Kabaretu Artystycznego "Czwarta rano". Twórczość lwowskich artystów adresowana jest do publiczności pragnącej zarówno się uśmiechnąć, jak też się zamyślić czy uronić sentymentalną łzę.

To jest taki kabaret, który ma drugie dno i oprócz dobrej zabawy daje widzowi również poczucie głębokiej refleksji. Na nasz wieczór w gorzowskim teatrze twórcy kabaretu przygotowali program, w którym nie zabraknie piosenki, wiersza i anegdoty, bo prawdziwie lwowski kabaret musi bawić i wzruszać, sięgać po tematy frywolne, ale też nie unikać trudnych emocji - mówi Magdalena Bożek z gorzowskiego teatru.

Znani i lubiani na gorzowskiej scenie

Przez listopadowy tydzień na scenie będzie można zobaczyć całą plejadę polskich znanych i lubianych gwiazd. Przed gorzowską publicznością zaprezentują się między innymi: Krystyna Janda, Paweł Małaszyński, Ewa Ziętek i Joanna Żółkowska. Będzie też zaskakujący duet.

Na zakończenie zaprezentujemy widzom wyśmienitą komedię "Niespodziewany powrót", która gwarantuje publiczności niezapomniane wrażenia oraz doskonałą rozrywkę na najwyższym poziomie. Głównym tematem spektaklu są skomplikowane relacje rodzinne pomiędzy ojcem, w którego wcieli się Daniel Olbrychski, a synem granym przez Tomasza Karolaka - dodaje Magdalena Bożek.

Sprzedaż biletów indywidualnych na spektakle organizowane w ramach 38. Gorzowskich Spotkań Teatralnych ruszy 10 października. Tego dnia będzie można je kupić tylko w kasie teatru. Dzień później ruszy sprzedaż biletów w internecie. Niedostępne są już natomiast karnety, które rozeszły się jak świeże bułeczki.

Tytuł oryginalny

Gorzowskie Spotkania Teatralne, czyli teatralna uczta w Gorzowie

Źródło:

„Gazeta Lubuska” nr 231

Autor:

Magdalena Marszałek

Data publikacji oryginału:

03.10.2022