EN

3.09.2021, 09:59 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Fredro wg Głomba otwiera sezon u Osterwy

fot. Ewa Kunicka

Kończy się sezon ogórkowy, a zaczyna artystyczny. Wrześniowy repertuar Teatru im. J. Osterwy liczy pięć różnych spektakli. Oczywiście każdy z nich zostanie odegrany kilkukrotnie. To tytuły, które pewnie są znane stałym bywalcom.

Co na początek? W piątek i sobotę o godz. 19 "Gwałtu, co się dzieje!" Aleksandra Fredry w reżyserii Jacka Głomba. - To klasyczna komedia z elementami groteski, dzieło raczej nie głębokie, choć paradoksalnie dotykające ważnego również dzisiaj tematu: relacji społecznych we współczesnym świecie - mówi Głomb.

Fredro poprzez doświadczenie z teatrami europejskimi czerpał z ich dziedzictwa kulturowego. Wpływ na jego twórczość miał zarówno nurt klasyczny, jak i plebejski (komedii dell'arte). Stąd w intrydze scenicznej jego komedii, muzycznych wodewilów, fars pojawiają się: przebieranki, zamiany ról i przywdziewanie masek oraz różnego rodzaju nieporozumienia.

Bilety kupicie w kasie lub na stronie teatru. Koszt to 35/45 zł.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Co Jest Grane w Lubuskiem. Pierwsze gwiazdy Winobrania, Gwałtu, co się dzieje i...

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

red