EN

9.10.2020, 09:17 Wersja do druku

Gorzów Wlkp. Cztery monodramy w MCK na jesienny weekend

Inne aktualności

Przyszła jesień, czyli czas na spotkanie z Bamberką. Ogólnopolski Festiwal Monodramów i Teatrów Małych Form odbędzie się w piątek i sobotę.

Festiwal Bamberka odbywa się po raz 11. i tradycyjnie w sali Miejskiego Centrum Kultury. W tym roku zobaczymy tam cztery monodramy.

Najpierw w piątek o godz. 19 „Więcej grzechów nie pamiętam…” – monodram w wykonaniu Martyny Strychalskiej z Poznania (reż. Daniel Stachuła). To opowieść o relacjach matki i córki, bezustannie wibrujących na granicy między miłością a nienawiścią. Bohaterka rozprawia się z mitem o świętości Matki. W spektaklu przewijają się też wątki: śmierci, konfliktu pokoleń, mentalności, która każe ukrywać wszystko w czterech ścianach własnego domu. Jest to wyprawa do źródeł zła, próba nadania mu nazwy. Gdy oprawcami są mama i tata, wyzwolenie z zaznanego od nich cierpienia może zabrać całe życie. Czy każdy ma prawo do ratunku, oczyszczenia i swojego anioła?

O godz. 20.30 „Letnie małżeństwo” w reż. Przemka Wiśniewskiego. Marta Andrzejczyk opowie historię współczesnego mezaliansu, siedmiotygodniowego małżeństwa ze szlachcicem.


Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Cztery monodramy w MCK na jesienny weekend

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Gorzów Wlkp.” online

Link do źródła

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Autor:

db

Data publikacji oryginału:

09.10.2020