EN
28.12.2020, 08:49 Wersja do druku

Gliwice. Premiera online na jubileusz Teatru A.

Kończący się właśnie rok 2020, zastanawiający rok, o czym nikogo nie trzeba przekonywać - jest jednocześnie rokiem jubileuszu 25-lecia Teatru A z Gliwic.

Planując od ponad roku ów jubileusz, artyści gliwickiej grupy szykowali kilka wydarzeń, które miały dać okazję do świętowania razem z widzami, a przecież w ciągu ćwierćwiecza Teatr A może się poszczycić przyjaźnią z wieloma wiernymi widzami jak i ciągle nowymi, niezwykłymi odbiorcami, którzy docierają do bogatego repertuaru autorskich przedstawień (dziś już ponad 40-tu) oraz wielu, wielu wyjątkowych jednorazowych wydarzeń artystycznych prezentowanych w Polsce i za granicą.

Spektakl familijny „Akwarele z podróży – dzieje Mojżesza”, realizowany w ramach prowadzonego od dobrych paru lat w ramach cyklu Biblijny Teatr Dziecięcy pomyślany był również jako artystyczny pretekst do spotkania z widzami - proponując malowniczą, muzyczną podróż do biblijnego świata Izraela, więzionego w Egipcie, a następnie przez 40 lat wędrującego do wytęsknionego, obiecanego Kanaan, krainy mlekiem i miodem płynącej.

Dzieje Mojżesza przyjdzie nam jednak (w tym roku, życząc sobie na przyszłość powrotu normalnych sezonów artystycznych) udostępnić w internecie... wyczuwając zainteresowanie, życzliwość, emocje naszych widzów w czasie rzeczywistym... jedno więcej „zadanie wyobraźni”...

Opowieść jest uniwersalna – co nie znaczy, że łatwa, „przystępna jak reklama produktu do wszystkiego”... troską artystów Teatru A jest poszukiwanie takiej formy, by można w niej zmieścić najtrudniejsze nawet wydarzenia, o których wypada wspomnieć, gdy wspomina się biblijnego Patriarchę Mojżesza, pozostawiając „rodzinne audytorium” (dziś na kanapach w domu, na przyszłość na teatralnej sali) w przeświadczeniu, że żyjemy w świecie opartym na słowach Dekalogu, wyrytych w tablicach na Górze Synaj... samemu wierząc, że nie jest to jedynie świat ponurych zakazów...

Premiera miała miejsce 25-go grudnia o godzinie 16:00

Spektakl będzie dostępny na stronie: teatr-a.org/akwarele/ do 31 grudnia 2020

więcej informacji na stronie www.teatr-a.org; www.pro-scenium.org, i na FB Teatru A

Serdecznie Zapraszamy!

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne