EN
3.03.2022, 09:49 Wersja do druku

Gliwice. Nagroda Dramaturgiczna im. Tadeusza Różewicza – wkrótce zamknięcie naboru tekstów

Uwaga! Wkrótce upłynie termin przyjmowania tekstów do Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza.

Do 31 marca czekają na prace konkursowe organizatorzy I edycji Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza. Laureatów konkursu poznamy w październiku.

Nagroda Dramaturgiczna im. Tadeusza Różewicza, której organizatorem jest Teatr Miejski w Gliwicach wspiera twórców piszących dla teatru oraz promuje najbardziej wartościowe zjawiska zachodzące we współczesnej dramaturgii polskiej.

Wyboru najbardziej najlepszego tekstu dokona Kapituła Nagrody, w składzie Małgorzata Sikorska -Miszczuk (przewodnicząca), Zyta Rudzka, Beniamin Bukowski, Roman Pawłowski i Paweł Szkotak. 

Na autora zwycięskiego tekstu czeka nagroda w wysokości 50 000 zł. Ponadto uhonorowana konkursowym Grand Prix sztuka będzie wystawiona na deskach Teatru Miejskiego w Gliwicach oraz opublikowana przez Muzeum w Gliwicach w serii „Czytelnia Sztuki” – poświęconej dramaturgii współczesnej – w której dotychczas ukazała się sztuka Michała Siegoczyńskiego Najmrodzki, czyli dawno temu w Gliwicach (w 2019 r. spektakl zdobył Grand Prix i szereg innych nagród w Konkursie na Wystawienie Polskiej Sztuki Współczesnej organizowanym przez Instytut Teatralny im. Z. Raszewskiego). 

Do Konkursu o Nagrodę Dramaturgiczną im. Tadeusza Różewicza mogą zostać zgłoszone utwory dramatyczne przeznaczone do wystawienia na teatralnych deskach, napisane w języku polskim przez autorów posiadających w swoim dorobku przynajmniej jeden wcześniej opublikowany (z nadanym numerem ISBN) utwór literacki i/lub wystawiony na scenie teatru repertuarowego. Zgłaszany do Konkursu tekst nie może być wcześniej publikowany, ani wystawiony w formie sztuki teatralnej. Szczegółowy regulamin i aktualne informacje dotyczące konkursu dostępne są na stronie www.nagrodarozewicza.pl i facebookowym profilu nagrody: https://www.facebook.com/nagrodarozewicza

Źródło:

Materiał nadesłany

Wątki tematyczne