EN
07.12.2021, 14:59 Wersja do druku

Gdynia. "Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)” w ramach nowego cyklu Teatru Muzycznego - w styczniu

Teatr Muzyczny im. Danuty Baduszkowej w Gdyni rozpoczyna realizację nowego cyklu pt:  „Projekt Inicjatyw Aktorskich”. Oznacza to poszerzenie oferty kulturalnej gdyńskiego Muzycznego – spektakle w reżyserii i realizacji ulubionych artystów znajdą się w repertuarze Sceny Kameralnej.

fot. mat. teatru

Już w styczniu zapraszamy na pierwsze spotkanie z Markiem Sadowskim i Saszą Reznikow w spektaklu „Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)”.

Jest to muzyczna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią spojrzeć na świat z lekkim przymrużeniem oka. To wieczór pełen uśmiechu i refleksji nad codziennością, przeplatany biograficznymi wątkami z życiorysów świetnie znanych naszej publiczności aktorów, co gwarantuje sporą dawkę pozytywnej energii, w sam raz na obecną rzeczywistość. Wykonają dla Państwa piosenki o zagwozdkach dzisiejszych czasów, złożonych relacjach damsko-męskich oraz wykonywanym zawodzie aktora. Przede wszystkim jednak będzie to dla nich okazja do spotkania z Państwem. Spotkania o wiele bardziej intymnego i bliskiego niż w przypadku spektakli na większych scenach naszego teatru.

Realizatorzy:

Teksty – Marek Sadowski
Muzyka – Patryk Skarbek – Tłuchowski oraz Maciej Łyszkiewicz, Sasza Reznikow, Marek Sadowski
Kostiumy i mecenat – Halina Skriabin, ZOI Atelier

Obsada:
Marek Sadowski, Sasza Reznikow

 Informacje o twórcach:

Marek Sadowski - aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram "Dylemat Niebieski", którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej, rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Współpracujący z warszawskim Teatrem Kamienica oraz offowym Teatrem Gdynia Główna.

Sasza Reznikow - absolwent krakowskiej AST, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Szerokiej publiczności znany z ról filmowych i telewizyjnych. Obecnie na małym ekranie można oglądać go w serialach "Święty" oraz "Sprawiedliwi Wydział Kryminalny". Na planie filmowym miał okazję pracować z najwybitniejszymi polskimi aktorami kilku pokoleń. Uzdolniony pianista i kucharz-amator. Właściciel kota Browara.

Patryk Skarbek-Tłuchowski - absolwent Akademii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, czujący muzykę od jazzu przez rock do poezji śpiewanej, aranżer, kompozytor i klawiszowiec, a także pedagog i nauczyciel.

Ceny biletów: 60 zł (normalne), 45 zł (ulgowe)

15 stycznia, godz. 19

16 stycznia, godz. 17

Źródło:

Materiał nadesłany