EN

28.06.2024, 09:49 Wersja do druku

Gdynia. W Teatrze Muzycznym trwają próby do „Quo Vadis"; wyprzedano 15 tys. biletów

Od początku roku w Teatrze Muzycznym w Gdyni trwają próby do spektaklu „Quo Vadis", którego premiera odbędzie się we wrześniu. Mateusz Gigiewicz z teatru przekazał, że wyprzedano bilety na 15 spektakli.

fot. mat. teatru

"Zespół, pod okiem reżysera Wojciecha Kościelniaka, od początku roku przygotowuje się do spektaklu Quo Vadis, którego polską prapremierę zaplanowaliśmy na 14 września br." - powiedział PAP kierownik marketingu Teatru Muzycznego w Gdyni Mateusz Gigiewicz.

Wyjaśnił, że w ciągu dwóch tygodni od uruchomienia sprzedaży biletów do nowego tytuły wyprzedano 15 tys. miejsc na 15 jesiennych spektakli.

"Quo Vadis to epopeja, która aż prosi się, aby przenieść ją na srebrny ekran lub deski sceniczne. W tym kontekście i ja postanowiłem porwać się z motyką na słońce i zaproponować widzom musical oparty o to dzieło" - podkreślił, cytowany przez teatr, reżyser spektaklu Wojciech Kościelniak.

Dodał, że w powieści Henryka Sienkiewicza, którą przenosi na deski teatru, jest wartka akcja, są krwiste postacie, wyrazisty wątek miłosny, a także efektowne przemiany bohaterów oraz ciekawa polemika tego, co przemija z tym co nadchodzi.

"Być może musical - jako forma teatru totalnego - będzie w stanie sobie poradzić z rozmachem, wielowątkowością, licznymi bohaterami, żarliwymi uczuciami, przemianami religijnymi, społecznymi i politycznymi" - ma nadzieję reżyser.

Zapewnił, że w przygotowywanym przez niego spektaklu będzie można znaleźć mnóstwo „nośnego scenicznie materiału wyjściowego".

Gigiewicz podkreślił, że w lipcu aktorzy Teatru Muzycznego w Gdyni mają wolne, natomiast w sierpniu - pierwszy raz od wielu lat - będą grane przedstawienia na Nowej Scenie, na której może zasiąść 300 widzów. "W terminie od 10 do 25 sierpnia każda z trzech produkcji zabierze odbiorców w inny muzyczny świat - począwszy od eleganckiej podróży do Francji z Mateuszem Deskiewiczem, poprzez charakterystyczne dowcipy Marka Sadowskiego, kończąc na legendarnych utworach Franka Sinatry w wykonaniu Tomasza Więcka" - podał. Widzowie będą mogli zobaczyć: "Francja Elegancja", "Przepraszam Kochanie, ale to Twoja wina" oraz "SINATRA Way".

Gigiewicz poinformował, że dzięki dofinansowaniu Samorządu Województwa Pomorskiego w okresie wakacyjnym w teatrze trwa remont m.in. Sceny Kameralnej, która po przebudowie zyska windę.

Źródło:

PAP