15.09.2021, 16:14 Wersja do druku

Gdynia. Premiera "Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)" w TGG

Teatr  Gdynia Główna zaprasza 25 września na premierę  koncertu komediowego Marka Sadowskiego pt. "Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)”.

fot. Krzysztof Winciorek/mat. teatru

To muzyczna propozycja dla wszystkich tych, którzy lubią spojrzeć na świat z lekkim przymrużeniem oka. To wieczór pełen uśmiechu i refleksji nad codziennością, przeplatany biograficznymi wątkami z życiorysów świetnie znanych gdyńskiej Publiczności aktorów. Na scenie staną Sasza Reznikow oraz Marek Sadowski, gwarantując sporą dawkę pozytywnej energii, w sam raz na (post)pandemiczną rzeczywistość. Wykonają dla Państwa piosenki o dzisiejszych czasach, zagwozdkach, a przede wszystkim złożonych relacjach damsko-męskich oraz zawodzie aktora. Niemal 90 minut gwarantowanej rozrywki, w wyjątkowym klimacie Teatru Gdynia Główna.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/401183368278793

Informacje o twórcach:

Marek Sadowski - aktor, poeta, tekściarz, tłumacz. Pół-Krakus, pół - Gdynianin. Zanim zawodowo zajął się aktorstwem, pisał i wystawiał własne teksty, w tym nagradzany monodram "Dylemat Niebieski", którym zdobył zaproszenie na Festiwal Festiwali Teatru Jednego Aktora (TOSTJA) gdzie miał zaszczyt występować obok aktorów takich jak Ewa Błaszczyk, Dorota Stalińska czy Jan Peszek. Przy okazji premierowego wystawienia monodramu poznał Ewę Ignaczak oraz Idę Bocian, czego owocem jest obecna współpraca z Teatrem Gdynia Główna. Po trzech latach studiów filologii romańskiej na specjalności translatorycznej, rozpoczął naukę w PPSWA im. Danuty Baduszkowej w Gdyni. Od 2015 roku aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Na scenie zawodowej debiutował w 2012 roku rolą krawca Motla w "Skrzypku na dachu" w reżyserii Jerzego Gruzy. W Teatrze Gdynia Główna występuje w spektaklach "Pomiędzy" oraz "Burmistrz".

Sasza Reznikow – absolwent krakowskiej AST, aktor Teatru Muzycznego w Gdyni. Szerokiej publiczności znany z ról filmowych i telewizyjnych. Obecnie na małym ekranie można oglądać go w serialach "Święty" oraz "Sprawiedliwi Wydział Kryminalny". Uzdolniony pianista i kucharz-amator. Właściciel kota Browara.

Patryk Skarbek-Tłuchowski - absolwent Akademii Pomorskiej i Akademii Muzycznej w Gdańsku, czujący muzykę od jazzu przez rock do poezji śpiewanej, aranżer, kompozytor i klawiszowiec, a także pedagog i nauczyciel.

Z pamiętnika samotnika (czyli żywoty nieświętych)

Teksty: Marek Sadowski
Muzyka: Patryk Skarbek-Tłuchowski oraz Maciej Łyszkiewicz, Sasza Reznikow, Marek Sadowski
Występują: Marek Sadowski, Sasza Reznikow, Patryk Skarbek-Tłuchowski

Światło: Marzena Chojnowska
Kostiumy aktorów: Halina Skriabin, ZOI Atelier

PREMIERA:
25 oraz 26 września godz. 19:00

Bilety: 35/ 40 zł
Rezerwacja:
tel. 58 351 15 12
kom. 600 306 634; 600 306 632
teatr@teatrgdyniaglowna.pl

Źródło:

Materiał nadesłany