EN

25.09.2020, 11:21 Wersja do druku

Gdynia. Kto dostanie Gdyńską Nagrodę Dramaturgiczną?


W niedzielę okaże się, kto napisał najlepszy w tym roku polski dramat. W Teatrze Miejskim rozstrzygnięta zostanie 13. edycja Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Na ten weekend czekają wszystkie miłośniczki i miłośnicy nowej polskiej sztuki dramatopisarskiej. W piątek rozpocznie się najważniejsza rodzima impreza w tej dziedzinie sztuki - finał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

To wydarzenie, które do tej pory odbywało się w ramach Festiwalu Polskich Sztuk Współczesnych R@Port. Z powodu pandemii festiwal został jednak odwołany, więc tym razem gala nagrody będzie miała autonomiczny charakter. Przebieg tegorocznego finału będzie jednak podobny do poprzednich edycji: najpierw zostaną zaprezentowane finałowe teksty, a potem odbędzie się gala, podczas której okaże się, który z nich jury uznało za najlepszy. Autorka lub autor otrzymają statuetkę w formie kostki i nagrodę - 50 tys. zł.

Do zajęcia się czytaniami performatywnymi zaproszony został ceniony reżyser Piotr Ratajczak. Wcześniej także on przygotował czytania online dramatów z finału, rejestrowane i publikowane jeszcze podczas lockdownu, w maju, czyli w terminie, w którym zwykle odbywał się finał Gdyńskiej Nagrody Dramaturgicznej.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Do kogo trafi dramaturgiczna kostka

Źródło:

„Gazeta Wyborcza - Trójmiasto” nr 225/Co Jest Grane

Wszystkie teksty Gazety Wyborczej od 1998 roku są dostępne w internetowym Archiwum Gazety Wyborczej - największej bazie tekstów w języku polskim w sieci. Skorzystaj z prenumeraty Gazety Wyborczej.

Wątki tematyczne