EN
15.02.2021, 16:05 Wersja do druku

Gdynia. Dodatkowe spektakle w Teatrze Gdynia Główna w lutym

Teatr Gdynia Główna 20 lutego o godz. 18 zaprasza na dodatkowy spektakl „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reżyserii Idy Bocian, a 28 lutego o godz. 12 na bajkę „Dzielny Kapitan Ahab” Inspirowaną "Moby Dickiem" Hermana Melville’a, w reżyserii Grzegorza Kujawińskiego.

fot. Michał Lesner/mat. teatru

20 lutego o godz. 18:00 zapraszamy na dodatkowy spektakl „i… jakoś to będzie” wg „Pana Tadeusza” Adama Mickiewicza w reżyserii Idy Bocian.

Interpretacja epopei narodowej Mickiewicza, w której każdy z bohaterów dostanie możliwość ukazania swoich pragnień i tęsknot i jednocześnie obnaży swoje grzechy, błędy i przywary. Czy znajdą szansę na rozgrzeszenie?  Esencjonalny i rozpisany na dwoje aktorów spektakl Teatru Gdynia Główna odważnie bawi się konwencjami i wypełnia scenę inteligentnym humorem oryginału, jednocześnie szanując piękny język epopei i szkicując najważniejsze elementy jej fabuły. W tej intrygującej mozaice można znaleźć i wyjątkowo dobrze rozszyfrowany kod polskości i niepokojąco celną diagnozę współczesności.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1225772474545712

fot. Bartosz Dobrowolski

28 lutego o godz. 12:00 STACJA BAJEK „Dzielny Kapitan Ahab” Inspirowany Moby Dickiem Hermana Melville’a, w reżyserii: Grzegorza Kujawińskiego.

Awanturnicza podróż morska!  Porywająca opowieść przeniesie widzów na pokład statku, którym wspólnie przemierzymy niespokojne odmęty mórz. Młody chłopiec imieniem Izmael zaciąga się na statek wielorybniczy dowodzony przez kapitana Ahaba. Nie wie jeszcze, że po wejściu na pokład rozpocznie się największa przygoda jego życia. W trakcie wojaży zakosztuje trudnego marynarskiego życia na statku, zmierzy się ze swoimi słabościami i lękami, kształtując w ten sposób swój charakter. Ahab, wraz załogą, poluje na białego, niedoścignionego wieloryba imieniem MOBY DICK. Bestia zatopiła już wiele statków i obgryzła niejedną kończynę. Dlaczego więc Ahab ściga wielkiego kaszalota? Czy z nowym członkiem załogi uda się pochwycić Lewiatana? Zaczyna się przygoda na otwartym morzu!

Na spektakl „Dzielny kapitan Ahab” obowiązuje tylko rezerwacja telefoniczna: 600 306 634 lub 58 351 15 12.

Wydarzenie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/2913215885563998/

Źródło:

Materiał nadesłany