EN

2.07.2021, 10:34 Wersja do druku

Gdynia. „Czy Pan istnieje, Panie Johns?". Premiera Teatru Gdynia Główna

Inne aktualności

Teatr Gdynia Główna 2 lipca zaprasza na premierę spektaklu „Czy Pan istnieje, Panie Johns?" i pokaz przedstawienia „Maska". Dwa spektakle oparte o prozę Stanisława Lema grane są jeden po drugim.

Gdzie kończy się żywy człowiek, a zaczyna bezduszna maszyna? Co jest ważniejsze- prawo czy etyka? Na te pytania spróbuje odpowiedzieć rozprawa sądowa przeciwko kierowcy rajdowemu Mr. Johnsowi, którego wszystkie fragmenty ciała wymieniono po wypadkach na nowoczesne protezy.

Ich producent przekonuje, że Johns jest tak naprawdę zbiorem protez i domaga się ich zwrotu. Adwokat pozwanego będzie natomiast bronił człowieczeństwa kierowcy.

Czy w trakcie burzliwego procesu sądowego, nagłych zwrotów akcji i wymiany argumentów pojawi się recepta na ustalenie zawartości człowieka w człowieku?

Dodatkowo zaraz po premierowym przedstawieniu zostanie zaprezentowany spektakl „Maska", który przeniesie nas na Kongres Futurologiczny. Jego atrakcją będzie prezentacja zrekonstruowanego androida, u którego pierwszy raz w historii mogła pojawić się sztuczna inteligencja.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

„Czy Pan istnieje, Panie Johns?". Premiera Teatru Gdynia Główna

Źródło:

„Polska Dziennik Bałtycki” nr 151

Autor:

(szal)

Wątki tematyczne