EN

14.09.2022, 09:11 Wersja do druku

Gdańsk. Znani sportowcy przeczytają bajki dla dzieci w teatrze

Inne aktualności

Czy teatr, literatura i sport mają coś wspólnego? Będzie się można o tym przekonać podczas kolejnych spotkań ze znanymi sportowcami, którzy przeczytają współczesne polskie książki dla dzieci. Od września do listopada na scenie Miniatury będą gościć rugbystka Natalia Pamięta, tenisistka stołowa Natalia Partyka i żeglarz sportowy Mateusz Kusznierewicz.

Nowy cykl spotkań z literaturą, teatrem i... sportem dla rodzin z dziećmi od pięciu lat ruszył już przed wakacjami. Teraz spotkania będą kontynuowane także jesienią.

- Połączenie może wydawać się niecodzienne. Sportowcy niezbyt kojarzą nam się z czytaniem, ale zależy nam na przełamaniu tych stereotypów. Książki są ważne także dla aktywnych ludzi. Podczas spotkań sportowcy opowiadają o swoich dyscyplinach sportu i odpowiadają na pytania publiczności - mówi Justyna Sawicka, koordynatorka projektu.

- Sportowcy czytają książki w towarzystwie naszych aktorów i pedagogów teatru, więc ma to też wiele wspólnego z teatrem, jest dużo śmiechu i zabawy - dodaje Agnieszka Kochanowska, kierowniczka literacka Teatru Miniatura.

Zaloguj się i czytaj dalej za darmo

Zalogowani użytkownicy mają nieograniczony dostęp do wszystkich artykułów na e-teatrze.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się.

Tytuł oryginalny

Znani sportowcy przeczytają bajki dla dzieci w teatrze

Źródło:

www.trojmiasto.pl

Link do źródła

Autor:

ws

Data publikacji oryginału:

14.09.2022