EN

6.09.2023, 10:09 Wersja do druku

Gdańsk. Rusza XI Festiwal Kultury Żydowskiej „Zbliżenia"

Koncertem Academii Musica Judaica „Dzień i noc", prezentującym poezję Celii Dropkin, w wykonaniu studentów Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku, rozpocznie się w środę, 6 września, w Nowej Synagodze we Wrzeszczu, 11. edycja Festiwalu Kultury Żydowskiej ZBLIŻENIA.

fot. mat. organizatora

W programie, poza koncertami (m.in. żydowskich pieśni Ukrainy), warsztatami tańca, wykładami, panelem dyskusyjnym, odbędą się też premiera słuchowiska Marka Branda pt. „Diabeł zamieszkał w Europie" oraz spotkanie z Joanną Degler, jidyszystką, wokół sensacyjnego dziennika Sary Szenirer „Żydówką być to rzecz niemała", połączone z performatywnym czytaniem jego fragmentów przez Katarzynę Michalską, aktorkę Teatru Wybrzeże.

Na festiwalowym afiszu znalazło się też czytanie dramatu „Afera o spadek" izraelskiego autora Korena Gura, a na finał ZBLIŻEŃ - spektakl taneczny w wykonaniu uczniów Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej im. Janiny Jarzynówny-Sobczak w Gdańsku.

Festiwal ZBLIŻENIA to celebracja kultury, sztuki, współpracy, wsparcia i fenomenalnej artystycznej przygody. Na wszystkie wydarzenia wstęp bezpłatny.

Szczegółowy program TUTAJ

Źródło:

Materiał nadesłany